Ciekawe miejsce w sieci dla osób chcących wybudować dom, bądź chcących usprawnić jego działanie.

Mając na uwadze nowe trendy w budownictwie, nowe przepisy i nowe gadżety, jakie możemy sobie kupić do naszych domostw, wymagane jest miejsce, z którego można się o nich dowiedzieć.
Jest taki portal, który tłumaczy dużo spraw związanych z tym tematem – Projektoskop. Poczytasz tu zarówno o tym, jaka stolarka budowlana byłaby dobra dla domu, jak i o najnowszych, unijnych dyrektywach, jak np. paszport energetyczny dla nieruchomości. Media o tym nie mówią a fakt jest taki, że od stycznia 2009 każda nieruchomość będzie musiała posiadać tzw. paszport energetyczny, dokument stwierdzający ile dom zużywa energii. Najnowsze przepisy docelowo pomniejszą wydatki na użytkowanie budynku czy mieszkania, a w dłuższym czasie zmniejszą emisję gazów cieplarnianych.

Poza odstraszającymi historiami o tym, ile musimy wydać by potem zaoszczędzić, w tym interesującym portalu o domu przeczytamy tutaj również o nowych tendencjach panujących we wzornictwie wnętrza. By mieć swoją płytę grzewczą w kuchni we właściwym ładzie, możemy zdecydować się płytę indukcyjną, nie płytę grzewczą. Grzanie za pomocą płyty indukcyjnej polega na wykorzystaniu indukcji elektromagnetycznej. Jak zdejmujemy naczynie z palnika, przestaje on grzać i pozostaje zimny. Nic się nie przypala, nic nie zastyga, bez problemu więc utrzymać ład w kuchni. Z portalu dowiemy się także, że gotowanie na płycie indukcyjnej wymaga specjalnych garnków ze stali ferromagnetycznej.

Nie żyjemy jednak tylko designem. Interesującą kategorią na Projektoskopie są „Instalacje”. Dowiemy się tutaj o nowinkach technicznych powiązanych z naszym mieszkaniem. Można poczytać, jak może wyglądać efektywna
wentylacja domu. Mogą to również być np. grzejniki podłogowe czy narożne. Nie są to prymitywne żebra kaloryferów czy „nowoczesne” białe klocki umiejscowione pod oknem. Nowoczesne ogrzewanie pozwala zamieścić grzejnik na rogu ściany. Najfajniejszą funkcją owego urządzenia jest fakt, że prócz przekazywania ciepła, daje również przyjemne wrażenia estetyczne. Wracamy zatem do dekoracji wnętrz. Tymczasem przy domach są jeszcze ogrody . Jak wygląda więc ten dział na portalu?

Projektoskop daje nam ciekawy artykuł o wyższości dębowych mebli ogrodowych, produkowanych przez polskich projektantów z firmy Greber, nad tandetą, serwowaną przez większość dużych sklepów budowlanych. Okazuje się również, że wszechobecna na stronie słabostka do designu znalazła ujście w tekstach o przepięknych roślinach – drzewkach Bonsai.

Prezentowane wyżej teksty mówią o sytuacji, w której budynek już stoi. Co jednak mamy począć, gdy odkładaliśmy decyzję wypełnienia jednej z podstaw bycia mężczyzną – budowy czy nawet kupna domu. Dział temu poświęcony podpowie jak budować, czym budować, z kim budować, jak i czym ocieplać, jakie zrobić pokrycia dachowe i wiele innych, ważnych podpowiedzi. Dowiemy się tutaj także projekty domów Znajdują się tutaj gotowe projekty domów wykonane przez wykwalifikowane biura architektoniczne.
Baza zawiera między innymi domy parterowe, tanie domy czy też projekty domów nowoczesnych.
Każdy, szukający koncepcji na swój wymarzony projekt domu, znajdzie coś dla siebie. Na Projektoskopie jest też dział mówiący o najciekawszych ofertach sprzedażowych, najpiękniejszych domów w Polsce.

Słowem, uwzględniając najnowsze trendy w budownictwie, nowe regulacje i nowe gadżety, jakie możemy sobie sprawić do naszych domostw, niezbędne

Comments are closed.