Ubrania dla gastronomii – zobacz w co możesz ubrać pracowników

Jest wiele zawodów, w których bardzo istotne są ciuchy. Bez właściwego ubrania nie można rozpocząć pracy. Bardzo często to wymogi bezpieczeństwa na miejscu pracy sprawiają, że należy posiadać właściwy strój. Często też ubranie jest swoistego typu pomocą, która ma pozwolić na przechowywanie pewnych rzeczy w odpowiednich kieszonkach czy szlufkach. Te 2 powody sprawiają, że odzież dla gastronomii powinna być właściwie dopasowana. Po pierwsze w czasie gotowania łatwo się pobrudzić, dobrze, więc mieć dobry kitel.

Dodatkowo fartuch (zobacz: fartuchy fryzjerskie) powinien być z odpowiedniego materiału, który nie zacznie się psuć do wpływem kontaktu z wysoką temperaturą. Fartuchy chronią przed zabrudzeniem się, ale też przed oparzeniami. Odpowiednie obuwie również jest wskazane. Nie mówiąc nawet o czepku na głowę. Tak, więc firmy, które mają do czynienia z żywnością muszą zaopatrzyć swych pracowników we właściwą odzież. Można ją znaleźć w wielu hurtowniach. Dodatkowo możemy również poprosić o to żeby na fartuchach jak również na każdym innym elemencie odzieży był znaczek z nazwą naszego lokalu gastronomicznego, żeby było jasne, do kogo dane ubrania należą. To sprawia, że pracownicy będą czuli się docenieni.

kucharz

Autor: Jaume Escofet
Źródło: http://www.flickr.com

Więcej:

Odzież dla gastronomii

Jeżeli posiadamy firmę gastronomiczną musimy pamiętać o tym jak istotna jest odzież dla gastronomii. Jest wiele firm, które mają w ofercie produkcję tego typu odzieży rozpoczynając od fartuchów, przez opaski na głowę, aż po zapaski – odzież dla gastronomii. Jeśli więc chcemy, żeby nasz punkt z gastronomią przetrwał i był prowadzony zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, to należy wyposażyć naszych pracowników we wszystkie potrzebne w gastronomii części garderoby. To ważne żeby pracując z żywnością być odpowiednio ubranym. Po pierwsze ze względu na czystość posiłku.

Wiadomo, że nikt nie chce z talerza z potrawą w restauracji wyjąć jakiegoś włosa, bo ktoś nie miał czepka lub czapki kucharskiej. W dodatku odzież dla ludzi pracujących w gastronomii jest niezmiernie ważna, bo ochrania przed pobrudzeniem i przed poparzeniem – poznaj firmę Empak . Dlatego trzeba o nią dbać i nie zapominać, że jeżeli chce się rozpocząć pracę, to na początek powinniśmy się we właściwy sposób ubrać.

Comments are closed.