Co mogą zrobić będą miały osoby, które z jakiegoś powodu straciły swoje zęby a chcą odpowiednio wyglądać.

Nawet regularne dbanie o swoje zęby może ich nie uchronić od problemów z próchnicą. Niestety wśród naszych mieszkańców z higieną jamy ustnej nie zawsze jest najlepiej, a tym bardziej z regularnymi przeglądami u dentystów.

Diamentowa pielęgnacja z Sorayą

Autor: Soraya
Źródło: Soraya
Gabinet stomatologiczny odwiedza się dopiero jak ząb zaczyna mocno boleć, a w takim przypadku czasami jest już za późno aby go uratować. Usunięcie zęba jest ostatecznością, lecz w niejednym przypadku po prostu nie będzie innej możliwości, na szczęście obecnie jest sporo metod na to, aby powstały brak jakimś sposobem uzupełnić. Współczesna protetyka wałbrzych może na przykład zaproponować rozmaite korony, jakie przymocowuje się do zębów z obu stron, dzięki czemu taki element będzie się miał na czym trzymać.
alergie

Źródło: koncentratortlenu.eu
Dużo bardziej kosztownym, ale też i skuteczniejszym sposobem będą implanty wałbrzych. Implanty (zobacz implant zęba kraków) to specjalne wkręty, które są mocowane w kości szczęki. To wszystko jest wykonywane podczas zabiegu chirurgicznego, jeśli wszystko zostanie pomyślnie wykonane i nie wystąpią żadne komplikacje, to ich wytrzymałość będzie taka sama jak naturalne korzenie. Do zrobienia implantów stosuje się odpowiednie materiały, które są dobrze tolerowane przez nasze ciała i nie powodują żadnych reakcji alergicznych. Po założeniu implantów i zagojeniu ran zabrać się można za odbudowywanie zębów, które brakują.

Na takim implancie implancie osadzić można jedną koronę, lecz może on też być bazą do tego, żeby uzupełnić parę braków, często w postaci jednego długiego elementu.

Comments are closed.