Co możemy zrobić gdy pojawia się łysina? Jakie mamy na to metody? O jakich kwestiach wiedzieć?

Dla zdecydowanej większości panów włosy gęste to powód do domu, to oznaka młodości jak i witalnych mocy. Ciężko więc przejść do porządku dziennego, kiedy w konkretnym wieku zaczyna się proces wypadania włosów.
Zbyt mocne wypadanie włosów to dosyć często wynik złej diety, stałego stresu czy nawet choroby gorączkowej.

To też często reakcja na chemioterapię lub leki przeciwdepresyjne. Najbardziej znaną postacią jest jednakże łysienie typu męskiego, jakie dotyka aż 60% mężczyzn powyżej pięćdziesiątego roku życia. Tego typu rodzaj łysienia dosyć często zaczyna się faktycznie szybko, gdyż już w wieku 16-20 lat.
Profilaktyka małego uśmiechu

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Łysienie u mężczyzn to proces fizjologiczny, jaki jest jak najbardziej związany z aktywnością męskich hormonów płciowych. To jednak, czy mężczyzna zacznie łysieć zależy najmocniej od pochodnej męskiego płciowego hormonu – testosteronu, jaki określamy dihydrotestosteronem. Ma on wpływ na mieszki włosowe, powoduje, iż zamiast mocnych i długich włosów rozpoczynają rosnąć krótkie oraz cienkie. Dosyć często łysieją różne partie głowy, przykładowo zakola.
Całe szczęście jednakże są sposoby, ażeby nie tracić wszystkich włosów, gdyż jak przeszczep włosów zakola właściwie nie powinny być naszym zmartwieniem. Tego rodzaju coś wykonuje się w tego rodzaju sposób, iż przeszczepia się płaty skóry z najlepiej wyglądającymi włosami. Przeszczepia się je tam, w których występują największe ubytki.

To idealny sposób, by pożegnać problem łysienia, by posiadać piękne, gęste włosy, również wtedy, gdy jesteśmy już starsi. Większość mężczyzn ma takie kłopoty, ale na szczęście jest doskonały sposób, z jakiego warto korzystać.

Comments are closed.