Co należy rozumieć przez suplementy i w jakich sytuacjach należy je stosować, by odczuć pozytywną zmianę? Czemu najbardziej korzystnie je stosować?

Bardzo ciężko utrzymać dietę, która będzie w pełni wartościowa, w której znajdą się wszelkie odżywcze składniki. Na szczęście istnieje suplementacja diety, dzięki której nasz organizm może funkcjonować bez zarzutu.

Suplementacja jest uzupełnieniem diety, to dodatek, jaki zawiera konieczne dla zdrowia składniki – szczególne witaminy oraz inne substancje egzogenne, a również dość popularne produkty jak Latopic, jakich może brakować w codziennej diecie. Pomocna strona z wieloma informacjami: preparat Latopic.
Takie suplementy można kupić w różnych postaciach, jako tabletki, kapsułki, proszek albo płyn. Suplementy dość często są produkowane i wprowadzane do obrotu handlowego w kształcie umożliwiającej ich precyzyjne i łatwe dawkowane.

Tabletki

Autor: Patrik Nygren
Źródło: http://www.flickr.com

Taka sprzedaż jest w stanie więc zasugerować, że suplementy to w rzeczywistości leki. Jednakże w UE suplementy wcześniej nie były i nie są traktowane jak leki. Suplementy cudownie wpływają na zdrowie, jest naprawdę bliski związek między zdrowiem człowieka, długością oraz jakością jego życia, a także sposobem jego odżywiania się. Do najlepszego funkcjonowania komórek organizmu obowiązkowych jest wiele mikroskładników, jakich część może być dostarczana pod postacią suplementów diety. Przepisy różnych państw oraz organizacji różnie określają suplementy diety, uznając je za żywność albo za leki. Różnorodny jednakże zbiór międzynarodowych norm żywnościowych uznaje suplementy diety zawierające witaminy i mikroelementy za żywność.

Od 31 lipca 2003

suplementy

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

państwa Unii Europejskiej zobowiązane są do dostosowania krajowego ustawodawstwa do prawa unijnego, który definiuje jakiego typu witaminy oraz składniki mineralne mogą być stosowane do produkcji suplementów. Dzięki temu jesteśmy w stanie się także dowiedzieć, w jakiego rodzaju postaci i formie można tego rodzaju suplementy tworzyć. Komisja Europejska normuje ilość dopuszczonych w produkcji suplementów witamin oraz składników mineralnych, służy to unifikacji norm, jakie odnoszą się do znakowania suplementów w poszczególnych krajach. Jednak ciągle pozostaje problem tzw. produktów pogranicza, które częściowo spełniają zarówno definicję produktu leczniczego, lecz również suplementu diety, czyli żywności. Pamiętajmy, że dobrze kupować tego rodzaju suplementy, ale nie zapominajmy o tradycyjnych preparatach, jak woda utleniona, jaka zawsze się przydaje.

Comments are closed.