Co powinniśmy wiedzieć o przyrządach do pieczenia? Na co zwrócić uwagę nabywając tego typu produkty?

Mamy przekonania, że jeśli jesteśmy w posiadaniu sprawdzonego przepisu na ciasto czy babeczki, to zawsze wypieki będą udane. Wypada jednak wiedzieć, że jakość potraw z piekarnika w znacznym stopniu zależy od jakości wykorzystanych akcesoriów.

Forma do babki wielkanocnej, forma do pasztetu, forma do urodzinowych babeczek – odmienność wyrobów, które możemy kupić na rynku jest tak samo atrakcyjna jak możliwości kulinarne bezkonkurencyjnej gospodyni. Wyjątkową popularnością cieszą się uniwersalne formy z metalu, zwykle z aluminium. Mają bardzo atrakcyjne ceny, a przy tym występują w różnorodnych kształtach i rozmiarach – poznaj ofertę firmy Garneczki. Warto jednak pamiętać, że ciasto pieczone w formie metalowej może dość mocno przywierać do jej powierzchni, a co więcej tworzywo to nie jest odporne na korozję, nie jest łatwe w czyszczeniu. Tego typu formy dosyć łatwo się rysują. Przed każdym zastosowaniem musimy więc smarować blachę tłuszczem. Zaleca się również wykorzystywanie papieru do pieczenia. Warto wspomnieć, że znacznie lepsze rezultaty przynosi pieczenie z wykorzystaniem formy blaszanej, ale pokrytej powłoką non-stick.

ciasto

Autor: Tim Pierce
Źródło: http://www.flickr.com

Warte uwagi są formy ceramiczne oraz sylikonowe. Przynależą do wyższej półki cenowej, jednak przeważają jeśli chodzi o trwałość i wytrzymałość.

Nie ociągaj się, a jeżeli zainteresował Cię ten temat, to odsyłam do tego serwisu. W tym miejscu odnajdziesz ciekawe wątki.

Formy sylikonowej nie musimy pokrywać tłuszczem tuż przed pieczeniem. Wykorzystując je można również zamrozić określoną potrawę. Dobrze jest pamiętać, że udane wypieki (spray do tortu) to także finezyjne formy i piękne zdobienia Każda gospodyni powinna być zaopatrzona w różnorodne egzemplarze blach czy mieć wszelkiego rodzaju foremki, by zadziwić domowników i gości.

Szczególnie przed istotnymi wydarzeniami, jak święta czy uroczystości okolicznościowe, trzeba sprawdzić, czy w szafkach niczego nie brakuje. Przed Wielkanocą przyda się specjalna forma do babki wielkanocnej, forma do pasztetu. Urodzinowe babeczki, ślicznie ozdobione zrobią furorę na imprezie pociechy. Powinniśmy z zaangażowaniem przygotowywać dekoracje, bowiem wzrokowe odczucia bez dwóch zdań wzmacniają wrażenia smakowe.

Comments are closed.