Co zrobić żeby guzki krwawnicze były dla nas tylko zgrozą informatorów?

Choroba hemoroidalna jest chorobą będącą objawem zwyrodnień ze strony układu krążenia i w dzisiejszych czasach jest bardzo częstą przypadłością. Najczęściej jednak, ze wstydu i ze strachu przed badaniami, długo zwlekamy z wizytą u lekarza.

metody leczenia hemoroidów na tipy.interia.pl

Autor: spectruss
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej swoje pierwsze kroki kierujemy do pobliskiego punktu aptecznego, próbując kurować się we własnym zakresie. To dość częsty scenariusz. Decyzję o wyborze odpowiedniego preparatu powinniśmy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą w aptece. Najefektywniejszym sposobem jest konsultacja z lekarzem. Lekarz zajmujący się schorzeniami jelita grubego i odbytu to proktolog. Po takiej wizycie u proktologa, lekarz (zobacz lekarz rodzinny lubartów) oceniając nasz stan zdrowia, będzie wiedział jak leczyć hemoroidy.

Przebywając pod opieką lekarza, możemy poprawiać stan naszego zdrowia, biorąc medykamenty dostępne bez recepty. Wybór leków dostępnych bez recepty jest znaczny . Do leczenia miejscowego możemy stosować medykamenty dostępne w postaci maści i czopków. Dolegliwość hemoroidalna objawia się przede wszystkim krwawieniem, boleścią i swędzeniem. Dostępne są również leki ziołowe, które mogą zredukować lub przynajmniej zmniejszyć uporczywe dolegliwości. Gdy oznaki schorzenia są nam dobrze znane, pomocne mogą okazać się również złożone leki homeopatyczne, pod postacią czopków i kremów. Środki homeopatyczne nie zawierają anabolików ani antybiotyków.

Mężczyzna i jego okulary

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy stosować specjalnie przygotowane płyny, zawierające wyciągi z ziół – nagietka, rumianku czy kory dębu. Dodatkowe sposoby leczenia to metody operacyjne. Te z kolei dzielą się na nieinwazyjne i inwazyjne. Trzeba dodać, że żylaki odbytu, choć być może trudno w to uwierzyć, są problem którego możemy bez trudu uniknąć. Jak możemy sobie sami pomóc? Otóż bardzo istotnym elementem leczenia jest właściwe odżywianie. Choroba hemoroidalna wymaga bezwarunkowego unikania zaparć. Złotym środkiem jest błonnik. Do każdego posiłku musimy zjadać dodatkową ilość świeżych warzyw i owoców. Dobre są także grube kasze, pieczywo z dodatkiem ziaren zbóż oraz naturalne jogurty. Musimy zmniejszyć w diecie tłuszcze zwierzęce, ryż, ziemniaki, białe pieczywo. Pomijać spożywania czekolady, alkoholu, mocnej kawy i herbaty. W ciągu dnia musimy pić około 2–2,5 l płynów.

Comments are closed.