Ćwiczenia wydają się być istotne dla wszystkich niezależnie od wieku — zwłaszcza jeżeli prowadzimy siedzący tryb życia

Niejeden lekarz czy fizjoterapeuta stwierdzi bez ogródek, że powinniśmy się ruszać, by za jakiś czas nie odczuwać bólu kręgosłupa i szyi.
Częste ćwiczenia wydają się być szalenie istotne dla każdego człowieka.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba chyba nikomu udowadniać, że siedzący tryb życia nie jest dobrą opcją dla naszego zdrowia.

Po przeczytaniu tego materiału, polecam (https://www.psycholog-wroclaw.com/psychoterapia-rodzinna/) inne informacje na przedstawiany wątek, które okażą się podobnie zajmujące.

Jeśli jednakże siedzimy każdego dnia przed laptopem, to musimy wieczorem iść na jakiś trening. Nie musi być to nic wyszukanego. Można iść ze znajomymi z pracy na squasha albo samemu na pływalnię. Decyzja zależeć będzie od tego, co sprawia nam przyjemność. To musi być nasza główna wskazówka, jeśli chcemy zacząć ćwiczyć. Nie ma sensu zmuszanie się do czegoś. Jeśli będziemy trenować na siłę, to i tak po jakimś czasie to olejemy, gdyż będziemy szukać jedynie wymówek. Zatem zabierzmy się za to, co sprawia nam radość, ale co również aktywuje nasze ciało. Nie zapominajmy tylko o tym, aby nie przeciążyć się na początku. Mądrzej będzie zaczynać od małych rzeczy i stopniowo zwiększać liczbę kilometrów czy obciążenia na siłowni. Ważne jest to, byśmy trenowali często. Kilka razy w tygodniu to minimum. Możemy przykładowo zapisać się na zajęcia w fitness clubie. Jeżeli czujemy, że będzie nam fajniej w grupie albo potrzebujemy zachęty i trenera, to nie bójmy się tego.

Trening, który umorduje nas w zdrowy sposób, poprawi naszą kondycję i uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy wówczas uśmiechnięci, a nasz organizm będzie zadowolony — szczególnie plecy.

Comments are closed.