Czy naprawdę spożywanie wody działa w niewyobrażalnym stopniu na wpływa na nasze zdrowie?

W wielu przypadkach myślimy, że coś jest bardzo zdrowe, lecz prawda jest inna. Jednak bez dwóch zdań częste picie wody ma dużo sensu. Co do tego raczej nie mam wątpliwości. Początkowo nie przepadałem za wodą, preferowałem oranżadę, lecz przyzwyczaiłem się do tego smaku i tak naprawdę w tym momencie nie wyobrażam sobie bardziej odpowiedniego napoju do ugaszenia pragnienia. Z tego co wiem, nieustannie wzrasta wśród polskich konsumentów popyt na wodę – np. zdrowa woda jonizowana bije rekordy popularności.

butelka wody mineralnej

Autor: Dan Markeye
Źródło: http://www.flickr.com

Myślę, że to bardzo dobra wiadomość – bo coś należy pić, a ogólnie inne napoje mają dużo wad. A więc sok jest raczej drogi, więc gdybyśmy wyłącznie po pijali, pewnie dostrzeglibyśmy, iż wydajemy spore sumy na ten napój. A poza tym, sok to zawsze dodatkowe kalorie. Herbata? Tak naprawdę to kapitalny napój. Jednak w większych ilościach to tylko niesłodzona herbata jest OK. Cukier jest smaczny, sprawia, że herbata jest lepsza w smaku, ale nadużywanie go nie jest czymś wskazanym. Można w sumie powiedzieć, iż woda (jonizator aquator silver) – gazowana czy bez, to aktualnie wspaniała alternatywa.

Osobiście mieszkam na Mazurach, a więc jeśli najdzie mnie takowa ochota, zawsze mogę wypić wodę z kranu. Jednakże w zasadzie nie polecam, lepszym rozwiązaniem jest zakup wody butelkowanej. Trzeba dobrze dobrać rodzaj wody, ponieważ często zwykła woda z marketu wbrew pozorom nie jest zdrowa. To znaczy może nie przeszkadza, ale nie posiada większych właściwości spożywczych. Moim skromnym zdaniem dobra, zdrowa, pyszna woda (www.zdrowie-dom.pl) to chociażby ta od firmy aquator. Gorąco zachęcam do spożywania akurat tej wody – mi akurat mocno podpasowała – czytaj pełen artykuł.

Komu zwłaszcza polecam wodę? Tym ludziom, którzy stojąc na wadze dostrzegają, że powinni trochę schudnąć, zrzucić zbędne kilogramy. Można powiedzieć, iż również cukrzycy nie mogą spożywać czegoś innego, aniżeli woda. Nie chcę może przesadnie chwalić wody, ale prawda jest taka, że odkąd codziennie ją piję, znacząco poprawiło się moje zdrowie. Lepiej się czuję. Wcale nie przesadzam: trudno uważać, iż woda – akurat preferuję gazowaną, nie sprawia, że wreszcie nasz organizm niejako się raduje. Życzę smacznego!

Comments are closed.