Czy spożywanie owoców i warzyw sezonowych jest zdrowe?

Nikt nie powinien się prawdopodobnie sprzeczał ze zdaniem, że jedzenie owoców i warzyw dostępnych w kraju to samo zdrowie. Nasze babcie poznały tę prawdę już dekady temu, a dziś naukowo wykazane jest, że dostarczają one dużo witamin, minerałów, mikro- i makroelementów potrzebnych do zdrowego funkcjonowania ludzkich organizmów. Badacze dotąd kłócą się, czy spożywanie mięsa jest zdrowe i wymagane do zdrowia. Zagorzali wegetarianie wykazują, że jest to możliwe i wskazane, wielbiciele spożywania zwierząt pukają się na to w czoło, jednak i jedni, i drudzy powtarzają chórem, że taki czy inny wariant diety powinien obfitować w zieleninę, przynajmniej parę sztuk owoców i warzyw na dobę, zamiast skłaniać organizm do walki z mozolnie, ale efektywnie postępującymi skutkami niedoborów witamin. A wszak wszystko, co niezbędne, jest dostępne na odległość ręki, i to cały czas.

Jabłoń

Autor: House of Sims

W naszym państwie jest wielu sadów.

Interesuje Cię jedynie sprawdzona informacja spod linku? Jeśli tak, to zapraszamy do odwiedzenia naszej witryny, na której stale znajdziesz pewne fakty.

Sprzedaż jabłek kwitnie w naszym kraju od dawna, owoce te są niedrogie i dostępne w wielu przeróżnych gatunkach. Mamy licznych hurtowników, którzy nie tylko w sezonie jesiennym, gdy jabłka są świeżutkie, ale również zimą i wiosną przechowują niektóre gatunki owoców, by te stale znajdowały się na straganach i w spożywczakach. To fakt, ceny owoców wahają się na przestrzeni miesięcy, chociaż lwia część spośród nich pochodzi z polskich sadów, jednak to dlatego, że gdy spada konkurencja i ilość owoców na rynku, ceny wtedy nieco się powiększają.

W Polsce rosną także inne owoce niż jabłka. Dobrze rosną też gruszki, wiśnie i czereśnie – posiada je w swoim repertuarze każdy producent owoców, który funkcjonuje na większą skalę. Wiemy już, że dieta owocowo-warzywna jest potrzebna dla właściwego zdrowia, ale czemu najlepiej nabywać owoce u polskich producentów? Odpowiedzią mogą być koszta, jakie należy doliczyć do cen detalicznych, kiedy trzeba importować owoce warzywa Hurt w Polsce jest w gruncie rzeczy nieobciążony tymi kosztami, ponieważ na obszarze kraju transporty mogą być małe, a dystanse do pokonania są nieduże – przekłada się to na ceny sklepowe. Do tego trzeba pamiętać, że owoce z zagranicy muszą znajdować się w transporcie o wiele dłużej, dlatego tracą na jakości i prawdopodobnie są spryskiwane różnego rodzaju substancjami, by nie psuły się w czasie podróży. Dlatego warto trzymać się rodzimych producentów i ich owoców pracy.

Comments are closed.