Czy trzeba postawić na przydomową oczyszczalnię ścieków? Zobacz, jakie minusy i zalety się z tym wiążą

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków to rozwiązanie wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych, które zostały zbudowane na działkach, które nie zostały podłączone do miejskiej kanalizacji. Dzięki budowie takiej oczyszczalni nie musimy budować szamba, a przy okazji zatroszczymy się o środowisko, które nas otacza. Są one bowiem ekologiczne i całkowicie bezpieczne.

Dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy mieszkają w miejscu bez dostępu do miejskiej kanalizacji – więcej dowiesz się na tej stronie tego rodzaju rozwiązanie jest niezwykle korzystne. W odróżnieniu od szamba przydomowe oczyszczalnie ścieków podczas użytkowania nie wiążą się w zasadzie z żadnymi kosztami. Nieczystości, które odprowadzane są do szamba muszą być przecież raz na jakiś czas wywiezione. Co jaki czas powinno się je wywozić zależy od wielkości szamba (ajpszamba.pl).

Kingspan

Decydując się na przydomowe oczyszczalnie ścieków ,nie ma już konieczności wywożenia ścieków. Są one czyste, prawo zezwala więc, aby zostały one na działce , której posiadaczem jest właściciel oczyszczalni – . Budowa takiej oczyszczalni to spory wydatek, jednak bardzo szybko się on zwróci. Jej eksploatacja przez cały rok nie będzie kosztowała więcej niż trzysta złotych.

Jeżeli zdecydujemy się na wybudowanie mającej małe rozmiary przydomowej oczyszczalni ścieków, nie będziemy musieli posiadać zezwolenia na budowę. Przed budową trzeba jedynie zgłosić plan budowy do starostwa. Budując oczyszczalnię, trzeba jednak znaleźć dla niej miejsce na posesji zgodnie z bieżącymi przepisami prawa budowlanego. Należy więc odsunąć ją na odległość dwóch metrów od granicy z posesją, która sąsiaduje z działką. Musi ona zostać także odpowiednio odsunięta od ujęcia wody przeznaczonej do spożycia.

To w zasadzie wszystkie wymogi dotyczące ulokowania przydomowej oczyszczalni ścieków na posesji. Firmy, które prowadzą sprzedaż oczyszczalni zazwyczaj proponują usługi kompleksowe. Wybór takiej firmy znaczy, że oczyszczalnia zostanie nie tylko dopasowana do potrzeb prowadzonego gospodarstwa, ale będzie również przez tę firmę poddana stosownym pracom serwisowym. Jest to dla posiadacza nieruchomości istotnym udogodnieniem. Przydomowe oczyszczalnie ścieków to z całą pewnością doskonały wybór, który pozwala na całkiem spore oszczędności.

Comments are closed.