Czy w każdej lokalizacji można wykonać przyłącze gazowe? O co w tym chodzi?

Jak planujemy doprowadzić gaz do budynku to musimy mieć na uwadze, żeby dopełnić wiele formalności, a wiążę się to jednocześnie ze sporymi kosztami. Nie zawsze jednak tym zadaniem powinniśmy zajmować się samodzielnie, bo większość obowiązków oraz wydatków może ponieść gazownia.

Jak tylko istnieje tego typu możliwość najbardziej właściwie skorzystać z gazu ziemnego z sieci miejskiej, w tej sytuacji sprzedaż gazu wypada najkorzystniej. To nie tylko rozwiązanie wygodne, ale także nadal, pomimo wzrastających cen paliw, opłacalne – czytaj więcej o G.EN.. Koszt utworzenia jednostki energii cieplnej z gazu ziemnego jest dość niski porównując z pozostałymi paliwami, jakie umożliwiają także dużą wygodę ogrzewania domu i ciepłej wody. O kwestii, czy jesteśmy w stanie korzystać z gazu ziemnego, rzeczywiście decydują techniczne możliwości.

gaz

Autor: RustyClark (hottnfunkyradio.com)
Źródło: http://www.flickr.com

Ocenia je rejonowy zakład gazowniczy, jak złożymy w nim wniosek o wydanie technicznych warunków przyłączenia i dostawy gazu.

Jeśli twierdzisz, że prezentowany tutaj tekst jest interesujący oraz poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij oprócz tego ten odnośnik, a odnajdziesz więcej informacji saeco ekspres do kawy!

Warunki tego rodzaju wydawane są nieodpłatnie w czasie 30 dni od przedłożenia wniosku oraz ważne przez rok. Z nich można dowiedzieć się, czy wystarczy przeprowadzić samo przyłącze gazowe oraz instalację odbiorczą, a może konieczna będzie rozbudowa gazociągu a także jakie są planowane całkowite koszty inwestycji. Najczęściej, jak sieć gazowa jest w małej odległości od granic działki, czyli jest to kilka, kilkanaście metrów, to po prostu musimy zrobić przyłącza. Zakład gazowniczy ma wtedy obowiązek zrobienia tego rodzaju przyłącza, by doprowadzić go choćby do granic naszej posesji.

Zaabsorbował Cię niniejszy post? Jeśli tak, to bez dwóch zdań zaciekawi Cię także ten wciągający artykuł (http://www.serwiskawowy.pl/) – on odwołuje się do podnoszonej kwestii.

Rozliczenie kosztów inwestycji robi się ryczałtowo, oznacza to, iż pokryjemy jedynie niewielką część inwestycji, około dwudziestu pięciu procent. Zakład powinien jednocześnie przygotować dokumentację projektową przyłącza, musi ją uzgodnić, a potem zgłasza budowę przyłącza oraz dokonuje jego odbioru.

To więc idealna sytuacja, bo koszty nie są duże i jest naprawdę mała ilość formalności – sprawdź, jak przebiega sprzedaż gazu. Może się zdarzyć, że wykonanie takiego przyłącza jest dość problematyczne lub nawet niemożliwe, na przykład ze względu na usytuowanie w ulicy pozostałych sieci, takiego typu jak wodociągowa czy kanalizacyjna, od jakich powinniśmy zachować przepisową odległość. Najkorzystniej więc o tym pamiętać i z rozwagą to analizować.

Comments are closed.