Dla kogo laserowa korekcja wad wzroku?

Wady wzroku możesz obecnie eliminować za pomocą wszczepu soczewek czy też lasera.
Laserowa korekcja wad wzroku bezsprzecznie wiedzie prym, tym bardziej, iż inne zabiegi mające na celu pozbycie się wad refrakcji przeprowadzane są właściwie jedynie wówczas, gdy laser nie będzie w stanie przynieść poprawy.

kremy

Autor: Grupa Scanmed Multimedis
Źródło: Grupa Scanmed Multimedis
Jednym z ograniczeń będzie nasz wiek. Do zabiegu laserowego zostać mogą zakwalifikowane jedynie osoby w przedziale wiekowym 18-55 lat. Najlepszy jednak okres jest między 23 a 40 rokiem życia, bowiem wada jest już na ogół stabilna, a organizm jeszcze na tyle młody, by prędko dać sobie radę z gojeniem. Ponadto nie dotyka nas jeszcze starczowzroczność, dlatego efekt będzie w wyższym stopniu zadowalający. Kolejnym elementem determinującym możliwość poddania się zabiegowi jest nasze zdrowie. Dobry kandydat powinien być ogólnie zdrowy, zwłaszcza nie obciążony chorobami autoimmunologicznymi, z wyrównaną gospodarką hormonalną, wolny od aktywnych infekcji. Kobieta pragnąca poddać się zabiegowi laserem nie może być w ciąży ani także karmić piersią. Najlepiej nie zamyślać ciąży do 6 miesięcy po zabiegu. Wyeliminować nas mogą także choroby oczu : jaskra, katarakta, stożek rogówki a także skłonność do bliznowców oraz kolagenozy.

Zabiegiem możemy korygować krótkowzroczność aż do -14 dioptrii, dalekowzroczność do +6 dioptrii oraz astygmatyzm aż do 5 dioptrii.

To zagadnienie wydaje się dla Ciebie ciekawe? To zobacz także podobne wpisy (https://hempplant.pl/), zawierające nie mniej wciągające dane na przedstawiany temat.

Gdy wada sferyczna i cylindryczna występują jednocześnie mogą być one usunięte całkowicie pod warunkiem, że nie przewyższają maksymalnej wartości po zsumowaniu pojedynczych wad. Starczowzroczność spowodowana jest utratą możliwości akomodacji oka. Pojawia się ona przeważnie po 40 roku życia i zmusza do sięgnięcia po okulary do czytania.

Laserowa korekcja wzroku nie koryguje starczowzroczności, możemy zaś w uzasadnionych wypadkach zrealizować zabieg jednego oka konstruując w ów sposób tzw. monowizję. Cena laserowej korekcji wzroku to blisko 2000-3000 zł z jedno oko.

Comments are closed.