Dlaczego nie należy nabywać tanich okularów przeciwsłonecznych na bazarze i co muszą one gwarantować?

W lecie należałoby mieć na uwadze, że promienie słoneczne mogą być bardzo przyjemnym elementem wypoczynku, lecz też ważnym czynnikiem, który może mieć również negatywny wpływ na nasze ciało.

Przybliżenie zęba

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy zatem ochraniać przed nimi m.in.

Kliknij ten link, a potem zdobądź więcej szczegółów (http://www.wetjaneczek.pl/uslugi/choroby-wewnetrzne/) w kontekście rozpatrywanej w tym serwisie treści. Uzyskasz wtedy głębszą wiedzę.

nasze oczy za pomocą specjalnych okularów.

Ich soczewki muszą posiadać specjalne filtry UV i polaryzować światło słońca. Należałoby dodać, że takie nabywane na jakimś ulicznym stoisku okulary przeciwsłoneczne nie tylko nie będą nas we właściwy sposób chronić przed zgubnym wpływem promieni UV, ale również mogą naszym oczom zaszkodzić. Poza tym dobre okulary przeciwsłoneczne z filtrem polaryzacyjnym zapewniają, że kolory różnorodnych obiektów, na jakie aktualnie spoglądamy, są… rzeczywiste. Rzecz w tym, że będące w powietrzu cząstki wody i odbijające się od jasnych powierzchni światło, mogą tłumić kolory. Zastosowany w okularach filtr polaryzacyjny sprawia, że drgania fali świetlnej, jaka wywołuje powstawanie odbić ustaje. Dzięki temu tego typu okulary powodują, że barwy, jakie obserwujemy są prawdziwe.
Należałoby także wspomnieć, że istnieją okulary z filtrem fotochromowym. Sprawia on, że światło przebiegające przez wspomniany filtr jest przepuszczane w szczeblu zależnym od mocy tego światła. Innymi słowami kiedy nasłonecznienie jest silne, to takie okulary przepuszczają mniej światła. Ułatwia to prawidłowe postrzeganie niezależnie od stopnia nasilenia promieni słońca.

Takie okulary przeciwsłoneczne są często używane także przez osoby, które mają wrażliwe na światło słoneczne oczy. Należałoby wspomnieć, że tzw. relaksacja, czyli okres przyciemnienia albo rozjaśnienia takich szkieł mógłby zająć nawet kilka minut.

Comments are closed.