Dlaczego umeblowanie sklepu może wpłynąć na sprzedaż, najczęściej używane odmiany regałów sklepowych.

Zwiększająca się liczba osób prowadzących swój sklep jest świadomych tego, jak istotną rolę będą odgrywać w nim odpowiednie regały. Niektórym klientom jak i właścicielom się wydaje, że jakie to będzie miało znaczenie, regał to regał, ważne aby wszystko się na nim pomieściło. Lecz w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej, potwierdzają to liczne badania, przeprowadzane przez wybitnych naukowców którzy się zajmują tego typu tematami.

regał sklepowy

Autor: Trace Meek
Źródło: http://www.flickr.com

Dowiedziono wielokrotnie, że właściwe rozplanowanie powierzchni sklepu i zastosowanie dobrze dobranych regałów może powiększyć sprzedaż nawet o kilkanaście procent.

Masz ochotę zbadać inny punkt widzenia na objaśniany w tym materiale problem? Kliknij więc tu i sprawdź więcej szczegółów na stronie!

A że czasami są to procenty, które decydować mogą o tym, czy dany sklep poradzi sobie na rynku, to właściciele na pewno powinni pochylić się nieco głębiej nad tym aspektem i w razie konieczności przeprowadzić jakieś zmiany. Niekiedy nie trzeba dużo, bo wystarczy lekko poprzesuwać regały sklepowe, inaczej poukładać towary czy zaplanować odpowiednie ścieżki. A niekiedy do wymiany będzie całościowe wyposażenie, ale może to być niezbędna inwestycja, żeby dane miejsce miało szansę nadal działać.

W większości sklepów już na pierwszy rzut oka można zobaczyć parę różnych odmian wyposażenia i mebli. Rzecz jasna najwięcej powierzchni będą zajmować regały, na jakich wykłada się towary. Odpowiednio zaplanowany regał w odpowiedniej kolorystyce może znacząco poprawić wyniki sprzedaży, z tego też powodu warto podczas jego wyboru skorzystać z wiedzy, jaka już wiele lat temu została przez kogoś zgromadzona. Ważną rolę w spożywczych sklepach odgrywają regały chłodnicze, to w nich wystawia się produkty nabiałowe, pakowane wędliny i wiele innych towarów wymagających trzymania w niskiej temperaturze (więcej na ). Regały chłodnicze występują w wersjach zamkniętych i otwartych, mają także bardzo zróżnicowaną budowę, więc należy je każdorazowo dobierać do konkretnego sklepu. Wybór ten powinno się od razu powiązać z kupnem zamrażarek, te z kolei są niezbędne do trzymania lodów, rozmaitych mrożonek, a także ryb i mięs, wszystkie te towary będą wymagać odpowiednio niskiej temperatury poniżej zera.

Comments are closed.