Z jakiego powodu współczesne pampersy są o dużo częściej wykorzystywane niż pieluszki tetrowe

Wejście do powszechnej sprzedaży pieluch, zwanych tradycyjnie pampersami, rodzice przyjęli z prawdziwą ulgą. Co dokładnie sprawiło, że pieluszki tetrowe były zmuszone ustąpić pierwszeństwa pieluchom wykonanym, tak czy owak, z celulozy? Sprawdźmy, dlaczego niejeden rodziciel z lat 40 ubiegłego stulecia podarowałby może połowę majątku w zamian za paczkę pampersów.

dla niemowląt w ciągu ostatnich dziesięcioleci przeszły prawdziwą ewolucję. Wózki stały się lżejsze, bardziej zwrotne i praktyczne, a elektroniczne nianie zaczęły czuwać nad snem naszych pociech. Nic dziwnego, że i pieluszki tetrowe (sprawdź pod adresem: ) musiały znaleźć swego zastępcę.Dużo kłopotu sprawiało niegdyś pranie pieluszek, ich maglowanie i suszenie. To niezwykle pracochłonne zajęcia, w których pomagali również dziadkowie.

Samo pranie wymagało kupna specjalnych detergentów i wykorzystania wrzącej wody – czasem nie obyło się bez warzenia pieluch w olbrzymim garze na piecu. Świeżo upieczeni rodziciele przeżywali koszmar, kiedy w pociągu ananasa trzeba było przewinąć. Pieluchy zwane pampersami okazały się być funkcjonalniejsze: są jednorazowe, higieniczne, można je z łatwością założyć maluchowi nawet podczas zakupów w galeriach handlowych, gdzie czekają specjalnie przeznaczone do tych celów komórki.

Producenci akcesoriów dla niemowląt poszli jeszcze krok dalej.

Jeżeli spodobał Ci się omawiany tekst, kliknij ten link – na pewno również warto zobaczyć tu (skutecznanauka.online/kontakt) następny interesujący materiał!

Zaprojektowali majtki treningowe, które mają za zadanie nauczyć nasze pociechy czynności korzystania z nocnika. Takie majtki wykonane są tak, aby z jednej strony natychmiast nie przemakały, a drugiej, by dziecko wyczuwało dyskomfort, kiedy się zmoczy. Trudno wyobrazić sobie w tej roli pieluszkę z materiału – za bardzo ogranicza ruchy dziecka, które przecież ciągle ma świadomość, że… chodzi w pieluszce.

Majtki treningowe pozostają towarem, który nie bywa jeszcze świetnie znany wszystkim rodzicom, zresztą niektórzy z nich podchodzą do takich nowinek bardzo nieufnie. Stąd wiele dzieci uczy się korzystać z toalety z wykorzystaniem innych sposobów. Niektóre pociechy bywają, na przykład, zachęcane przez rodziców oraz dziadków do siadania na pięknym i wygodnym nocniku z podobizną Myszki Miki.

Comments are closed.