Domy i mieszkania w nowym portalu

Dosłownie parę dni temu ruszył nowy portal skierowany dla branży budowlanej. Nie mamy tu jednak na myśli strony stricte dla fachowców, a raczej dla zwykłych ludzi. Nie trudno zapamiętać to miejsce w sieci ze względu na wpadającą w ucho łatwą nazwę „projektoskop”. Zamysłem serwisu jest zebranie w jednym miejscu wiadomości z całej branży z zachowaniem przyswajalności tych wiadomości nawet dla laików.

Głównym „bohaterem” portalu jest oczywiście dom. Nikt nie zaprzeczy, że tak samo ważne są mieszkania, ale to właśnie słowo dom ma większe znaczenie i o ciepłym mieszkaniu można powiedzieć „to nasz dom”, trudno jednak sobie wyobrazić, żeby ktoś, nawet o malutkim, domku powiedział: „moje mieszkanie”. Ale odbiegliśmy nieco od tematu jakim była opowieść o portalu i jego głównym bohaterze.

Zanim rozpoczniemy budowę, a nawet zanim zaczniemy określać nasze oczekiwania spójrzmy do działu Projekty Domów, w którym możemy coś nie coś dowiedzieć się z czym powinniśmy zacząć temat jakim jest budowa domu. Są tutaj najnowsze projekty domów sporządzone przez profesjonalne biura projektowe. Baza obejmuje między innymi projekty domów parterowych, projekty małych domów jednorodzinnych czy nowoczesne projekty domów.Każdy, szukający pomysłu na swój upragniony projekt domu, wynajdzie coś dla siebie. Nie możemy być jednak zdziwieni, że w portalu tych informacji na razie jest mało – po prostu to dopiero start.

Mając projekt możemy zając się podstawowymi elementami, takimi jak konstrukcja domu, poznamy elementy i rzeczy niezbędne, a także trendy.

Jeżeli przeglądasz ten tekst to znaczy, że opisywana tematyka Cię zainteresowała – po przejściu na stronę www odnajdziesz podobne, równie ciekawe informacje.

Dowiemy się, że dobrym materiałem konstrukcyjnym a przy tym nowoczesnym jest …. stare poczciwe drewno.

Gdy powstanie konstrukcja, na pewno ważne stanie się dla nas wnętrze. Istotne jest to co położymy na Podłogi deski, parkiet, panele, kafle czy wykładziny. W jakim stylu i kolorze to zrobimy i czy będzie pasowało do reszty. Np. drzwi ani nie powinny odbiegać materiałowo od podłóg, ani się z nimi zlewać. Można je dobrać na zasadzie przeciwieństw, ale trzeba by mieć dobre wyczucie.

Mówiąc o wykończeniu podłóg zdajemy sobie jednak sprawę, że w niektórych miejscach nie poszalejemy z rodzajami materiałów. Nikt nie da wykładziny w kuchni – tu obowiązuje ceramika. Ale to nic dziwnego, kuchnia to nie sypialnia – w kuchni podłoga narażona jest na wiele niespodzianek i to zazwyczaj bardzo mokrych, a kafelki doskonale sprawdzają się w takiej roli.

Zmęczeni wykańczaniem wnętrza, dbaniem o jego wystrój i rodzaj materiałów, pomyślimy o odpoczynku. Takim miejscem przy każdym domu jest Ogród. Dużo czasu przeznaczonego na jego urządzanie zostanie zrekompensowane możliwością wypoczynku w pięknym otoczeniu. Trudno w to uwierzyć, ale 50% właścicieli nie zamieniło by swoich mieszkań na domy, gdyby można było do domu dołączyć ogród. Na razie nie potrafimy tak zaginać czasoprzestrzeni, żeby każde mieszkanie w 30sto piętrowym molochu miało własny przynajmniej 300m ogród, dlatego też własny dom pozostanie celem wielu rodzin.

Comments are closed.