Duże imprezy oraz te o mniejszym kalibrze. Jakie czyhają tam na nas niebezpieczeństwa?

Każda większa uroczystość kieruje się własnymi prawami. Ktoś w tym miejscu może zadać pytanie, czy imprezy aby na pewno posiadają jakieś prawa. otóż okazuje się że tak, oczywiście zależy o jakim kalibrze mówimy. Jeśli mamy na myśli studenckie spędy to wielu z nas ma świadomość, czym potrafią się one kończyć. Sprawa przedstawia się inaczej jeśli chodzi o zabawy, podczas których zjawiają się całe rodziny, festyny, pikniki.

koncert Foo Fighters

Autor: Jason Meredith
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy jednakowoż od tych dużych imprez. One wydawałoby się powinny rządzić się największymi prawami… Paradoksalnie, bo może się wydawać, iż tego typu wydarzenia są trudne do okiełznania.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na opisywany temat, wejdź na odnośnik do www (http://www.serwiskawowy.pl/30-mlynki-do-kawy) – informacje tu zawarte są bardzo interesujące.

To prawda, jednak organizatorzy koncertów czy różnego rodzaju uroczystości muszą myśleć o każdym szczególe. Co by się wydarzyło, gdyby coś poszło nie tak? Najlepiej się nie domyślać, mimo tego iż było mnóstwo tego typu zdarzeń w przeszłości.

Pierwsze, które zapisały się w historii to Festiwal Roskilde w Danii. Kilkanaście osób zostało zgniecionych przy odgradzających barierach przez napływający pod scenę tłum.

Zajmujący artykuł? Jeśli tak myślisz, to kliknij ten link, w serwisie tokaj, który w tamtym miejscu odnajdziesz, również jest coś interesującego!

To oczywiście jeden z wielu incydentów,warto wspomnieć choćby ten z ostatnich lat, jak podczas święta muzyki techno w Niemczech w ścisku zginęło także wiele osób.

Niestety, takie sytuacje będą się zdarzały, gdyż zawsze nawet najmniejszy błąd organizatora może wystawić na niebezpieczeństwo bawiących się w najlepsze uczestników imprezy masowej. Zaskakujące jest to, że podczas wielkiego święta muzyki w naszym kraju – na Woodstocku nie zdarzyła się w przeszłości żadna tragedia. Pomimo tego, że przyjeżdża tam ponad pół miliona ludzi, a festiwal jest darmowy (a więc i każdy może w niej uczestniczyć, nawet taki człowiek, kto ma ochotę narozrabiać), nigdy nie wydarzyła się jakaś tragedia.

Takich problemów nie mają organizatorzy mniejszych imprez, mimo tego że i tutaj mają miejsce nieprzewidziane sytuacje. Dajmy na to taki piknik dla rodzin, wybór jedzenia jest ogromny: są tam torty, w tym torty dla dzieci, słodkości, napoje i dużo różnego rodzaju przekąsek. Jakiś czas po imprezie okazuje się, że parę osób miało rewolucje żołądkowe. Zaczyna się dochodzenie. Groźna sytuacja może się stać, kiedy na tego typu zabawie są dajmy na to nadmuchiwane zamki lub tego rodzaju atrakcje. Zdarzały się niestety nieszczęśliwe wypadki, zamek ulegał uszkodzeniu, przez co ginęły nawet dzieci. Niestety, jak widać na każdej imprezie może mieć miejsce jakiś nieprzyjemny wypadek, miejmy tylko nadzieję, że tego typu sytuacje będą się zdarzały nieczęsto.

A propos wspomnianych tortów – osoby poszukujące dobrej firmy, powinny rzucić okiem na ten portal.

Comments are closed.