Dzięki codziennej segregacji śmieci, będziemy mogli zmniejszyć ich ilość

Segregacja śmieci to sprawa niesamowicie istotna w dzisiejszych czasach. Każda osoba wytwarza rocznie około 350 kg odpadów. Niestety, nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że tę pokaźną liczbę można zmniejszyć w bardzo prosty sposób. Zacznijmy od domowego zacisza! Dzięki codziennej segregacji śmieci, jesteśmy w stanie zredukować ich ilość nawet o połowę.

śmieci
Z pełną świadomością i rozwagą podchodząc do tematu segregacji, możemy zmniejszyć koszty za ich wywożenie. Wystarczy odrobina chęci, a tak dużo możemy zrobić dla środowiska i własnego portfela. Kluczową sprawą są odpowiednie pojemniki na śmieci, gdyż główną zasadą poprawnej segregacji w naszym domostwie jest oddzielenie tzw. odpadów biodegradowalnych – organicznych (np. spożywczych i kuchennych) – od innych odpadów. I w żadnym wypadku nie jest to jednoznaczne z paroma kubłami w naszej kuchni – możemy ograniczyć się do pojemnika z dwiema komorami. W jednej znajdzie się miejsce na odpady kuchenne, w drugiej zaś pozostałe. Jeśli mamy w domu mało miejsca – każdego dnia, w drodze do pracy lub szkoły postanówmy sobie „spacer do pojemników”.

W domową akcję powinniśmy zaangażować również najmłodszych domowników. Ucząc przez zabawę, możemy pozwolić maluchom umieścić na koszach zabawne naklejki. Zadaniem rodziców jest by

śmieci

Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach Zasady segregacja, bo czego Jan się nie nauczy… Jeżeli posiadamy dość dużo miejsca w kuchni, możemy zdecydować się na większą ilość koszy do segregacji, np. na papier, szkło i plastik.

Idealnym rozwiązaniem jest jednak zainstalowanie kosza cargo w dolnych szafkach kuchennych. Kosze zazwyczaj są montowane do spodu szafki na wysuwanym stelażu z prowadnicami rolkowymi. Kosz jest poręczny więc i bardzo wygodny w użytkowaniu. Takie systemy to obecnie norma w naszych kuchniach, a co warte uwagi – z ich założeniem poradzi sobie większość z nas. Kosze cargo takie jak na stronie można porównać do tradycyjnej szuflady, jednak podstawową różnicą między nimi jest to, iż w momencie wysuwania kosza, ukazuje się pełna zawartość szafki. Na skutek tego mamy łatwy dostęp do koszy, szczególnie tych znajdujących się w głębi mebla. W prosty, funkcjonalny i estetyczny sposób żyjemy w stylu Eko. Myślmy o ekologii, to się naprawdę opłaca.

Comments are closed.