Rodzaje literackie dostępne w formie audiobooków

Obecnie coraz bardziej rozpowszechnione są książki w formie elektronicznej.

Praktycznie wszystkie wiodące wydawnictwa mają je w swojej ofercie. Możemy nabyć je w przeróżnych formatach i na różnorakich nośnikach. Jednym z najbardziej dostępnych są audiobooki.
W formie audiobooków możemy kupić książki wszystkich gatunków literackich a także podręczniki.

audiobook

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com

Do najpopularniejszych rodzajów należą: bajki i baśnie audiobooki, biografie i dzienniki audiobooki, fantastyka i fantasy audiobooki.Jeśli wziąć pod uwagę bajki i baśnie audiobooki są osiągalne zarówno klechdy klasyczne jak również utwory autorów nam współczesnych. Jeśli rozpatrywać bajki i baśnie audiobooki, możemy się spotkać z audiobookami czytanymi przez interpretatorów którymi bardzo często są znani aktorzy czy aktorki. Spotyka się również bogatsze w formie audiobooki to znaczy słuchowiska bogate w efekty specjalne takie jak: szmer wody, odgłosy ptasząt, grzmoty, muzyka. Wszystko to podnosi atrakcyjność odsłuchiwanego audiobooka (popularne biografie audiobooki).Kolejnym gatunkiem często umieszczonym wysoko w ocenach są też biografie i dzienniki audiobooki. Z nowości wydawniczych można wyszczególnić wywiad rzekę z panem prof. Władysławem Bartoszewskim. Inną ciekawą książką są niedawno wydane „Dzienniki” pani Agnieszki Osieckiej. Jednym z bogatszych działów literackich będących w formie audiobooków jest rodzaj fantastyka i fantasy (najlepsze ekonomia audiobooki). Powodem tego zjawiska są możliwości które oferuje ta forma przekazu, głównie ze względu na multimedialny charakter audiobooków.

Książki mówione służą nie tylko odpoczynkowi lecz także nauce na wszystkich poziomach edukacji. W tej grupie najpopularniejsze są ekonomia i biznes audiobooki. Wśród podręczników z zakresu ekonomii można wspomnieć o poddziałach: księgowość, księgowość zarządcza, miko i makroekonomia autorów takich jak: Samuelson, Balcerowicz. Z podręczników popularyzatorskich wspomnieć możemy: audiobooki ekonomiczne, z historii, z politologii, z religioznawstwa, z kulturoznawstwa także z tak niecodziennych tematów jak: astrologia czy magia.Także lektury szkolne czy materiały dla nauczycieli w formie do słuchania są coraz bardziej popularne. Taka forma podręcznika jest wręcz promowana przez władze edukacyjne.Książki w formie audiobooków są bardzo wygodne, bo można słuchać jej także w podróży (stojąc w korkach). Nie wymaga specjalistycznego sprzętu – wystarczy zwykły odtwarzacz mp3 czy komputer lub radio samochodowe. Ta forma jest także lubiana przez osoby z problemami w poruszaniu się, bo znosi ograniczenia osób niepełnosprawnych.Wydaje się, że audiobooki przez wzgląd na swą formę i wygodę użytkowania będą przyszłością wydawnictw.

Comments are closed.