Ile kosztuje zabieg liposukcji, czyli eliminowania nadmiernej ilości tłuszczu?

Liposukcja, a zatem operacja dotycząca eliminacji tkanki tłuszczowej, kusi w sytuacji, kiedy zawodzą różne bardzo ścisłe sposoby odżywiania.
Masz dosyć ciągle ukrytych okrągłych bioder oraz fałdek powstałych przez tłuszczyk na brzuchu – zanim wydasz jednak duże sumy pieniędzy na liposukcję, zatem odessanie tkanki tłuszczowej, zainteresuj się, czy naprawdę należałoby przeprowadzić tego typu zabieg i jakie są zagrożenia związane z odessaniem tkanki tłuszczowej.

plecy

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
Warto mieć ubezpieczenie
Liposukcja to zabieg odsysania tłuszczu. Tłuszcz można by także odsysać z innych części ciała, przykładowo z bioder, z brzucha, ramion, pośladków, łydek czy spod kolan.

Pragniesz poznać więcej na ten temat – zapewne spodoba Ci się bieżąca notka (https://www.zdrowe-jelita.com/badania/test-oddechowy-wodoro-metanowy-warszawa/), którą przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Po więcej szczegółów kliknij w link.

Liposukcję przeprowadza się, aby zredukować ilość tłuszczu. Jednak nie zawsze jest to właściwe postępowanie. Przy dużej otyłości bardzo często niezbędna jest ponadto lipektomia, zatem likwidacja nadmiernej ilości porozciąganej skóry i pozostałych tkanek tłuszczowych.

Dla dużej ilości pań pomysł odsysania tłuszczu jest zachęcający i warty każdej kwoty pieniędzy. Bardzo kusi koncepcja jędrnych pośladków, płaskiego brzucha czy pięknych ramion bez głodówki i bez częstych wizyt na siłowni. Ponadto, fitness i niewłaściwa dieta mogą powodować jedynie obkurczenie komórek tłuszczowych, natomiast liposukcja redukcję ich liczbę. Zdaje się więc, że w każdym przypadku na zawsze żegnamy się z nieestetycznymi fałdami. Koszt tego zabiegu oscyluje od 2 do 10 tysięcy zł. Cena ta jest uwarunkowana od powierzchni ciała oraz od ilości tłuszczu przeznaczonego do likwidacji.

Należałoby ponadto wiedzieć, że taki zabieg może całkowicie odmienić życie, skłonić do przestrzegania rygorystycznej diety oraz uprawiania wyczerpującej gimnastyki.

Comments are closed.