Istotny sposób serwowania napojów wysokoprocentowych

Znajomość alkoholowej etykiety to metoda na odpowiednie wrażenie w towarzystwie. Jakikolwiek koneser trunków musi posiadać w domu stosowną ilość różnych trunków, lecz jednakowo istotny jest ich sposób podawania.

Śniadanie dla sportowca

Autor: Bielmar
Źródło: Bielmar

szkło, w którym serwuje się trunki musi być stosownej jakości. Ażeby podkreślić ważność i wyjątkowość spotkania, należałoby przelać alkohol do szklanej, najodpowiedniej kryształowej karafki. Karafki kryształowe wypełnione trunkiem wyglądają na stoliku atrakcyjnie. Utrzymane w tradycyjnym, bądź nowoczesnym stylu, z czytelnym, czy też delikatnym szlifem, z przezroczystego, bądź barwnego szkła jest chlubą każdego stołu. Zestaw kryształowych kieliszków do wina, wódki, lub likieru, kryształowe szklanki do whisky, lub brandy to szykowny komplet. Obecnie wyroby ze szkła kryształowego, utrzymane w tradycyjnym, lub nowoczesnym wyglądzie, przeżywają odrodzenie.
catering

Autor: andybewer
Źródło: http://www.flickr.com
Ogólnie wiadomo, że trunki pije się w kieliszkach porządnie dobranych pod względem kształtu, wielkości i pojemności. Podobnie jest z karafkami, wobec tego powinno się mieć pojęcie, czy karafki do wódki mają odpowiedni kształt. Karafka do whisky, brandy, wódek i nalewek winna być kwadratowa, bądź kolista. Bardzo ważne jest, ażeby zawsze zakrywać ją korkiem, aby napój alkoholowy nie tracił cennego aromatu.
Jednak nie jedynie napoje (sprawdź ofertę w pizza Wrocław borek ) wysokoprocentowe podawane są w karafkach. Karafki do wody potrafią zaskoczyć pięknymi kształtami.

Możemy wybrać karafkę o nietypowych kształtach, jednakowo śliczne mogą okazać się karafki z barwnego szkła, jakie z pewnością staną się znakomitą dekoracją stołu.
Dzięki ładnym karafkom każdy trunek w nim podany ośmiela biesiadników do konsumpcji.

Comments are closed.