Jak dosyć łatwo można odtruć własny organizm z toksykantów?

Różne substancje trujące są wszędzie, nie tylko w powietrzu, które wdychamy, ale też w posiłkach czy w napojach. Człowiek nie jest w stanie uniknąć powtarzalnego zatruwania swego organizmu.
Mimo tego, że nasze ciało jest przystosowane do likwidacji niepotrzebnych oraz trujących substancji, to jednak nie w każdym wypadku może sobie zaradzić z ich nadmierną ilością.

mężczyzna w okularach z czarnymi obramowaniami

Autor: Kyrre Gjerstad
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu czasami powinniśmy pomóc organizmowi oraz zmienić naszą dietę. Możemy w taki sposób zapobiegać wielu dolegliwościom czy też kłopotom, jak przykładowo zaburzenie skupienia, alergia, bólom głowy czy też nawet nowotworom. Ostatnie badania przekonują już, że dla dużej ilości osób problem z pozbyciem się niepożądanych kilogramów jest związany z nadmierną ilością toksykantów znajdujących się w ich organizmach. Regularne odtruwanie organizmu to warunek konieczny do utrzymania odpowiedniego życia i dobrego zdrowia. Czasem warto zrobić sobie detoks (Alkater – odtruwanie warszawa) dla dobrej kondycji oraz dla urody.
nadwaga
alergolog

Autor: vxla
Źródło: http://www.flickr.com
Oczyszczanie oraz odtruwanie naszego organizmu to warunek dobrego zdrowia. Należałoby zatem pomyśleć o wielkim oczyszczaniu organizmu w sposób poważny. Istnieje wiele sposobów na oczyszczanie swego ciała z nadmiernej liczby substancje toksycznych. Poniżej znajdziesz parę z najbardziej popularnych metod: głodówka jest polecana dla osób, które nie chorują na jakiekolwiek schorzenie takiego typu jak dla przykładu cukrzyca czy problemy z nadciśnieniem. Głodówka to dobre rozwiązanie, jednak należy w każdym przypadku zachować umiar. Odmienny sposób to dieta jednostronna, która jest lepszym wyjściem, niż wspomniana wcześniej głodówka. Tego typu dieta opiera się na spożywaniu przez dwa dni takiego samego rodzaju potraw, przykładowo jabłek.

Trzeba jednak pamiętać również o wodzie. Następnym sposobem jest dieta sokowa, czyli dieta, która trwa około 2 tygodnie. Podczas jej stosowania należy przynajmniej 3 razy dziennie pić połowę szklanki soku z kapusty kiszonej lub buraka oraz marchewki.

Comments are closed.