Jak możemy przygotować się do zabiegu ekstrakcji zębów mądrości?

Mniemanie, że ekstrakcja ząbków ósemek przynależy do nadzwyczaj trudnych zabiegów dentystycznych, jest wśród pacjentów dość powszechny.
Mnóstwo pacjentów przyjmuje za rzecz pewną, iż wyrywanie ósemek będzie niezwykle bolesna, dlatego że „tak daleko położone ząbki ciężko będzie znieczulić”.

Kolekcja biżuterii

Autor: Avando PR
Źródło: Avando PR
Tymczasem należy uświadomić sobie, że dla stomatologów usuwanie ósemek jest dosyć często przeprowadzanym zabiegiem.

Bardzo interesują nas Wasze komentarze. Czy masz wątpliwości? (rehaexpert.pl/) Jeśli tak, to namawiamy do kontaktowania się. Z chęcią odniesiemy się do każdej wzmianki.

Bez wątpienia – jak w wypadku każdej interwencji chirurgicznej – mogą zdarzyć się kłopoty jak też powikłania, jednakże absolutnie nie są one normą. Z tej przyczyny miast wpadać w panikę, trzeba pogadać z doktorem na temat zamyślanego zabiegu a także wziąć pod uwagę jego zaordynowania.

Niechybnie przed zabiegiem medyk poprosi Cię o wykonanie tzw. zdjęcia pantomograficznego. To rentgenowskie zdjęcie pokazujące obie szczęki równolegle, jakie umożliwi doktorowi ocenę umiejscowienie zęba, uwidacznia przebieg korzenia itp. By wykonać tego typu zdjęcie, nieodzowne będzie skierowanie. Proś doktora o takie określenie terminu zabiegu, żebyś miał w zapasie 3 doby na możliwą kontrolę w razie wystąpienia niepożądanych oznak. Najogromniejsze obrzmienie po zabiegu występuje przeważnie w 2 dobie po operacji – dobrze byłoby, by nie była to przykładowo niedziela. Gdy chorujesz na cukrzycę albo posiadasz ogromną skłonność do krwawień, ustal czas zabiegu na godziny ranne. Jeżeli jesteś nałogowym palaczem, zakup preparat łagodzący nikotynowy głód.

Ażeby nie doprowadzić do powikłania, którym jest tzw. suchy zębodół, nie możesz palić papierosów po wyrwaniu ząbka przez przynajmniej 12 godzin. Stawiając na środek wspomagający rzucanie palenia, kup pastylki.

Comments are closed.