Jak skutecznie pielęgnować drzewa oraz krzewy w naszych działkach?

Drzewa i krzewy rosnące w naszych posesjach stanowią nie tylko istotny element pejzażu, lecz także wpływają na nasz dobry nastrój każdego dnia. Trzeba wiedzieć, iż rośliny produkują czysty tlen, a zatem działają jak naturalny filtr przeciwpyłowy, oprócz tego niwelują hałas oraz posiadają niewątpliwe walory estetyczne, pozytywnie wpływając na psychikę ludzką. Żeby drzewa i krzewy mogły prawidłowo spełniać powyższe funkcje, należy poświęcić im trochę uwagi i właściwie o nie dbać. W jaki sposób?

drzewa

Autor: Clay Gilliland
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie wiemy jak albo nie mamy jak samodzielnie zajmować się drzewami w ogrodzie, można skorzystać z pomocy firm, których specjalnością jest właśnie pielęgnacja drzew . Powinniśmy wiedzieć jednak, że praca w ogrodzie powinna dostarczyć nam mnóstwo satysfakcji, w związku z tym jeżeli posiadamy nieco wolnego czasu, bez wątpienia warto wykorzystać go na zabiegi pielęgnacyjne roślin.

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że drzewa i krzewy to żywe organizmy, w związku z tym też mogą zostać zaatakowane przez różnorakie infekcje dokładnie tak samo jak ludzie. Powinniśmy więc przeciwdziałać wszelkiego typu chorobom naszych drzew. Najważniejszą sprawą jest m.in.

Kliknij ten link – ta unikalna strona www (https://maszyny-tmc.pl/product-category/ekstrudery-do-paszy-wytlaczarki-zbozowe-tmc/) wzbudzi Twoje zainteresowanie. Prezentowane na niej informacje dotyczą pokrewnej tematyki, co wpis, który w tej chwili widzisz.

regularne usuwanie suszu i pozostałych chorych gałęzi. W ten sposób efektownie będziemy ograniczać infekcje i obumieranie następnych partii korony drzew. Powinniśmy również co jakiś czas podcinać koronę, nadając jej równocześnie piękny, foremny kształt.

drzewa

Autor: manray3
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko bywają takie sytuacje, gdy niezbędne jest przycięcie części korony , bowiem koliduje ona z pobliskimi budynkami. Powinniśmy jednak wtedy pamiętać, żeby zrobić to bardzo ostrożnie, ponieważ nazbyt radykalne cięcia mogą naruszyć statykę drzewa.

W przypadku starszych roślin bardzo często okadrzewa (polecam https://robinia.waw.pl/)ię, że niezbędne jest wzmocnienie korony drzew poprzez zastosowanie specjalnych wiązań. Dzięki temu ustabilizujemy gałęzie i ograniczymy łamanie. Przy starszych drzewach niekiedy stosuje się również specjalne podpory, jakie utrzymują ciężar niebezpiecznych konarów.

Należy również wiedzieć o tym, iż wiele prac pielęgnacyjnych musi mieć miejsce w odpowiednich porach roku. Przycięcia można jednak wykonywać właściwie przez cały rok, zwracając uwagę na to, żeby nie było dużych mrozów, bowiem wtedy może dochodzić do pękania kory.

Comments are closed.