Jak się najbardziej korzystnie przygotować, by znaleźć zatrudnienie? Jak najlepiej się w niej poczuć?

Bez najlepiej przygotowanego cv ciężko oczekiwać sukcesu w czasie szukania pracy. Całe szczęście przygotowanie tego rodzaju cv, jakie będzie interesować przyszłego pracodawcę nie jest takie problematyczne.

CV

Autor: Conor Luddy
Źródło: http://www.flickr.com

Życiorys to wizytówka kandydata na określone stanowisko, to również pierwszy test, czy jest odpowiedni, więcej informacji Z pewnością więc warto poświęcić czas na zorganizowanie tego rodzaju dokumentu. Koniecznie pamiętajmy, by identycznego dokumentu nie przesyłać do kilku pracodawców. A to dlatego, że może nas zdradzić prosty błąd, przykładowo zły numer referencyjny czy nazwa innego przedsiębiorstwa sprawią, iż nasze podanie z pewnością trafi do kosza. Więc jak napisać cv? Przede wszystkim życiorys osoby, która stara się o pracę, musi zmieścić się na jednej stronie A4. Jak jest za nami kilkuletni staż pracy, to można dołączyć jeszcze jedną stronę.

Zaintrygował Cię powyższy artykuł? Trzeba najechać na podany link i można zobaczyć ponadto (http://progresdisplays.pl/kasetony-led-scienne) kolejne nasze wątki. Mamy nadzieję, że również Ci się spodobają.

Powinniśmy jednakże mieć na uwadze, aby pozostałe strony drukować zawsze na osobnych kartkach. Informacje w curriculum vitae najlepiej jak są podawane normalną, czarną czcionką na białym tle. Jeśli chodzi o ustawienia strony, to również powinny być one standardowe. Oczywiście możemy dodać kolorowe elementy graficzne, ażeby wyróżnić się z tłumu, lecz powinniśmy zachować umiar. Faktycznie efektowna grafika nie powinna odwracać uwagi od tego, co najbardziej istotne, czyli od treści. Najważniejsze informacje w cv koniecznie powinniśmy pogrubić. Najlepiej też zapisać plik w formacie pdf, szczególnie jak dodaliśmy elementy graficzne. Będziemy mieli wtedy gwarancję, że nasz życiorys będzie prezentował się tak samo na wszystkich komputerach. Ale oczywiście cv to nie wszystko, należy bowiem pamiętać o różnych pojęciach, które przydają się podczas pracy. Ich znajomość jest czasem niezbędna, tak na pewno można powiedzieć o work life balance. Ta koncepcja powoduje, że realna jest do osiągnięcia równowaga pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.

Porównaj –

Mężczyzna pracujący na laptopie

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Taka równowaga między wszystkimi sferami funkcjonowania może spowodować, iż pracownik będzie się samorealizował, dzięki czemu będzie bardziej usatysfakcjonowany z życia. Nie chodzi jedynie o ścisłe rozdzielanie sfery zawodowej oraz prywatnej, raczej mówimy o harmonijnym łączeniu i przenikaniu, tak aby praca, rodzina oraz pasje kreowały spójną całość.

Comments are closed.