Jak sobie radzić, gdy mamy trudności z zaśnięciem?

Problemy ze snem posiada dzisiaj niezwykle wiele osób. Budzenie się w nocy czy też problemy z zasypianiem są to kłopoty, jakie dotyczą połowy Polaków.
W okresie dużego napięcia i zdenerwowania możemy zastosować leki, które zawierają ekstrakt z waleriany, chmielu i goryczki.

kosmetyki

Autor: Ayu Laurence
Źródło: http://www.flickr.com
Jagody

Autor: iStock
Źródło: iStock

preparaty te mają działanie potęgujące wytrzymałość na stres i zmniejszają napięcie psychiczne. Z tego względu ułatwiają zasypianie i zapewniają sen, jaki podobny jest do naturalnego. Waleriana, goryczka i chmiel posiadają działanie uspokajające i nie powodują uzależnienia. W kłopotach z zasypianiem wskazany jest także syrop zawierający ekstrakt z korzenia kozłka lekarskiego i głogu.

To bez wątpienia bardzo ważna tematyka, zatem jeśli chcesz ją przeanalizować głębiej, to kliknij tu, a więcej znajdziesz w tekście (http://www.aksonaxis.pl/axon/neurorehabilitacja/).

W tym syropie kozłek ma działanie rozkurczające na układ pokarmowy. Kozłek i głóg mają działanie przeciwskurczowe na mięśnie naczyń krwionośnych. Ten syrop jest szczególnie wskazany tym osobom, jakie cierpią na dolegliwości ze strony układu pokarmowego na tle nerwowym.

Działanie tabletek z wyciągiem z melisy, mięty i kozłka jest bardzo silne. Siła działania wszystkich tych składników sumuje się. W rezultacie otrzymujemy środek, który ma bardzo mocne działanie uspokajające. Środek taki jest niezawodny, lecz niestety dłuższe jego używanie wiąże się z uzależnieniem. Może się to objawiać przykładowo niemożnością zaśnięcia bez wykorzystania takiego preparatu. Nie można stosować tych preparatów w okresie ciąży oraz przez kobiety karmiące piersią. Nie można także stosować go u dzieci, gdyż preparat może zawierać alkohol. Z takiego powodu nie przepisuje się stosowania takiego preparatu u osób, jakie chorują na choroby wątroby albo alkoholizm.

Także należy pamiętać, że alkohol, jaki zawarty jest w tym syropie osłabia zdolność kierowania pojazdem oraz obsługi maszyn. Środki, które mają postać syropu zawierają również cukier, z takiego powodu nie można stosować ich u osób, które chorują na cukrzycę.

Comments are closed.