Produkty bez glutenu – jak je znaleźć?

Geny i styl życia

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Celiakia – nietolerancja glutenu albo uczulenie wymagają odpowiedniej diety. Niezbędna jest likwidacja wszystkich produktów z najpopularniejszych zbóż. Jak się odżywiać w takiej sytuacji?

Nietolerancja glutenu zmienia dietę radykalnie. Fundamentem diety stają się produkty bezglutenowe, czyli z prosa, gryki, ryżu, kukurydzy. To metoda leczenia choroby i jednocześnie sposób odżywiania na zawsze. Dzieci z alergią na gluten z tolerują go z wiekiem, a ich dieta wraca do normy. Żeby uniknąć takich reakcji, potrawy dla maluchów z reguły są bez znanych zbóż.

Które produkty nie zawierają glutenu?

Zboże szkodzi poważnie chorym. Problemy mogą być związane z chorobami nowotworowymi. Ustalenie odpowiedniej diety powinno odbyć się we współpracy z lekarzem i szczegółowych badaniach. Posiłki dla chorych muszą być robione z najlepszych produktów. ekologiczna żywność często nie zawiera glutenu – zdecydowanie należy kupować od pewnych firm i z wiarygodnych źródeł. Produkty bezglutenowe zawierają maksymalnie 20 mg glutenu w kilogramie zawsze są oznakowane symbolem z przekreślonym kłosem. Także w marketach jest na półkach coraz więcej takich artykułów. Warto sprawdzić dostępność za pomocą .

Propozycja sklepów z bio planet – (żywność ekologiczna) żywnością jest na tyle bogata, że dieta nie musi być męcząca. Bez problemu można zakupić specjalne pieczywo i ciasteczka zbożowe. Amarantus, czyli szlachetne zboże, to ważny element posiłzboże – (wróć)?? ma potężną wartość, a produkty z nim charakteryzuje szczególny smak. Sklepy internetowe mają w ofercie nawet bezglutenowe piwo.

Na co trzeba uważać?

Poza tym najistotniejsze jest czytanie składu. Sporo produktów zawiera gluten w procesie technologicznym. Niewiedze może mieć konsekwencje. Tutaj nie bez znaczenia są gospodarstwa ekologiczne. Jabłka, które kupujemy codziennie mogą mieć powłokę ochronną zawierającą. Rośliny w sprawdzonych miejscach, np. z małych gospodarstw, to prawdopodobnie najbezpieczniejszy pomysł na zakupy.

Comments are closed.