Jak zaistnieć w sieci internetowej?

Poczynając pisać bloga, powinieneś kierować się swą pasją, pragnieniem pisania o tym, co lubisz. Jeżeli piszesz o czymś, co faktycznie Cię ciekawi i na czym się znasz, twoje teksty będą świetne, a inni użytkownicy chętnie je przeczytają. Wydaje się to oczywiste, jednak wielu początkujących blogerów o tym zapomina. Mało tego, znana hipoteza o zapisywaniu notek codziennie, została obalona przez samych zainteresowanych. Lepiej pisać raz na kilka dni, jednakże redagując wyczerpujący i interesujący wpis niż codzienne adnotacje o niczym.

Blogerka modowa

Autor: Social Hunters
Źródło: Social Hunters
Nie bój się swego stylu! To właśnie on jest symbolem rozpoznawczym każdego blogera. Będąc szczerym oraz naturalnym na swoim blogu nie ma możliwości, żeby nie zdobyć rzeszy entuzjastów, jacy podzielają twój punkt widzenia oraz jakich oczaruje twoja forma wypowiedzi.

Kiedy już skończysz tworzyć, zachęć użytkowników do dyskusji. Można to uczynić w prosty sposób, zadając pod koniec tekstu pytanie. Ruch pod notką jest nadzwyczaj istotny. Dzięki temu, z biegiem czasu tekst pocznie promować sam siebie, dopomogą mu w tym również udostępnienia albo linkowanie na innych stronach (nie mylić ze spamem). Długość, jak także cały wygląd posta, ma ogromne znaczenie. Pamiętaj, że bazą dobrze wypozycjonowanego bloga będą wpisy na minimum 300 wyrazów. Jednak w praktyce, 300 słów to tak naprawdę mało treści, więc zaplanuj ją rozsądnie, aby czytelnicy mieli do czego się odnieść w komentarzach. Korzystniej jest również nie przesadzić z długością artykułu w drugą stronę, albowiem nawet najbardziej wytrwały czytelnik może się zmęczyć eposem na 10 tys. wyrazów. Więcej na.

Jak wypromować bloga? dodatkowe informacje Na pierwszej pozycji w pozycjonowaniu tekstu na blogu jest tytuł. Powinien być oczywiście prosty, czytelny oraz zarazem odnosić się do treści na całej stronie. Fachowcy SEO przyznają tytułowi najważniejsze znaczenie. Ważne jest też to, aby był on po prostu naturalny – w końcu szukając czegoś w internecie, w przeglądarkę wpisujesz prostą frazę. Przyjęło się, ażeby długość tytułu miała ok. 60 liter.

Warto pisać na bieżące tematy, komentować ostatnie zdarzenia albo innowacje technologiczne – odwiedź stronę. Wtedy twoje posty mają dużą szansę na znalezienie się w rezultatach wyszukań. Naturalnie możesz również bawić się z aktualnościami.

Comments are closed.