Jakie garnki żeliwne warto kupić?

Miłość do żeliwnych garów, czy patelni, może trwać całymi dekadami i być prawdziwym, kulinarnym przeżyciem. Jeżeli ktoś zauroczy się żeliwem w kuchni, najpewniej pozostanie mu oddany do końca .
Kłopot tylko w tym, ażeby dobrze wyselekcjonować oraz odpowiednio zainwestować pieniążki.

Żeliwne garnki cieszą się w naszym kraju coraz ogromniejszą popularnością. Wzrasta ilość osób doceniających apetyczne smaki zyskiwane właśnie dzięki żeliwu. Jednakże, żeby dobrze wybrać garnki żeliwne, czy też patelnie, jakie do tanich nie należą, musimy zorientować się, czy wyselekcjonowana marka spełnia wszelkie oczekiwania połączone z żeliwnymi garnkami. I to, co specyficzne, nie jedynie oczekiwania użytkowników, lecz również specjalistów w tej dziedzinie, jacy określili pewien standard niezbędny dla prawdziwego żeliwa.
pieprz i sól

Autor: Markus Grossalber
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszorzędną rolę w wypadku dobrego żeliwnego garnka spełnia jego ciężar. Po tym, między innymi, możesz określić, czy wytwórca nie szczędził na materiale – konstrukcji tworzącej garnek.idź do strony umywalki ze stali nierdzewnej umywalki ze stali nierdzewnejBardzo silnie skażone żeliwo będzie mieć w sobie mnóstwo pęcherzyków powietrza, jakie pojawiają się podczas procesu wytwórczości – gdy łączy się z sobą różnorodne metale i surówki, kreujące przyszłe naczynie. Im lżejsze będzie żeliwo, tym sporzej jest w nim pęcherzyków powietrza. Co się z tym łączy – takie żeliwo ma słabą odporność termiczną oraz mechaniczną.

Czym grozi jego używanie? Może popękać (nawet w czasie pichcenia!), niewielki dodatek zimnej wody jest w stanie rozerwać je (co zdumiewające, starczy kilka kropli wody!), nadzwyczaj szybko przegrzewa się oraz wypacza – a więc zjawiskowo krótko prawidłowo działa oraz ekspresowo kończy swój żywot. Le creuset sklep proponuje żeliwne patelnie i garnki wyłącznie wysokiej jakości.

Comments are closed.