Jakie państwa są najbardziej popularne wśród naszych rodaków? W jakie miejsca wyjeżdżamy zarabiać?

Od dnia, gdy weszliśmy do Unii Europejskiej szturmem ruszyliśmy do krajów zachodnich. Nie tak szybko jednak wszystkie państwa otworzyły całkowicie swoje granice i rynek pracy, ale i tak zmieniło się bardzo dużo.

Nagle zyskaliśmy całkiem nowe szanse i możliwości, świat się przed nami otworzył, a dzięki temu okazja na bardziej udane życie. Spośród krajów, które stały się najbardziej popularne dla Polaków są Niemcy, Holandia i Wielka Brytania.
Jeżeli chodzi o Niemcy to nasi rodacy jeździli już w tamte rejony kilka lat wcześniej, jak jeszcze nie byliśmy w UE. Zresztą co tu gadać, wielu naszych rodaków żyło tam w okresie komuny. Aktualnie Niemcy są naprawdę otwarte na różnorodnych pracowników, tak więc m.in. w wielu miejscach słychać tam polski język.

Zapraszamy – kliknij tutaj i przenieś się na inną naszą stronę. Na niej czekają na Ciebie świeże oraz interesujące informacje.

Wiadomym jest jednocześnie, że praca nie jest lekka.

sport - obrazeczek

Autor: Flowizm …
Źródło: http://www.flickr.com
Łatwiej mają osoby z komunikatywną znajomością języka niemieckiego, lecz jak praca w Niemczech opieka osób starszych to najpowszechniejszy zawód. Istnieje spore zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, gdyż cała Europa, więc też i Niemcy się starzeją. W następnych popularnych państwach jak Holandia oraz Wielka Brytania prace są dość identyczne, ale na przykład w Holandii najbardziej popularna jest praca w sezonie wiosennym i letnim w wielu szklarniach – tutaj o opiece nad osobami starszymi w Niemczech.
Dziewczyna

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Holendrzy uprawiają bardzo dużo roślin i warzyw, więc w sezonie jest tam ogromne zapotrzebowanie na pracowników sezonowych.

Czy nasza aktualna wiadomość spodobała Ci się tak wyjątkowo, że pragniesz przeczytać następne? To fantastycznie! Więc zapraszamy na nową witrynę.

Wielu z nich żyje tam cały rok, zostaje na okres zimowy, lecz niektórzy w sezonie pracują, a w okresie zimowym wracają do Polski.

Zarobione w Holandii pieniądze starczają na bardzo długo, bo oczywiście wypłaty w państwach bogatszych są o wiele wyższe. Nie zadziwia więc, iż ochoczo wyjeżdżamy tam, by zarobić.

Comments are closed.