Jakie szkło do którego alkoholu?

Na rynku mamy gigantyczny wybór szkła. Nic zatem zadziwiającego, że wiele osób nie posiada wiedzy co a także w jakim szkle serwować.
Jeżeli zależy nam na zrobieniu dobrego wrażenia na gościach trzeba posiadać pełny komplet wysokiej próby kieliszków.

śniadanie

Autor: Katherine Lim
Źródło: http://www.flickr.com
Co i jak podawać? Należy również wiedzieć, że podawane szkło musi być nieskazitelnie czyste, po umyciu nie pozostawiamy kieliszków do wyschnięcia, lecz trzemy do sucha miękką ścierką. Najlepiej także nie dotykać szkła gołą ręką, by nie pozostawić nieładnych odcisków palców. Jeśli idzie o kieliszki do wódki istnieje kilka typów kieliszków przeznaczonych na tenże alkohol, jedne posiadają nóżkę, pozostałe nie i nazywane są shotami.

Jeżeli ten materiał Cię zaciekawił, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł (https://pakujmy.pl/pl/c/Papier-toaletowy/78), który prezentuje podobne tematy.

Zależnie od modelu podczas picia trzymamy za nóżkę lub za gruby spód. W szkłach, które mają nóżki trzeba podawać wódki czyste i gatunkowe, zaś w kieliszkach bez nóżek serwujemy wyłącznie wódki czyste. Co więcej, wódkę czystą powinno podawać się zamrożoną, na dodatek możemy również zmrozić szkła, natomiast wódkę gatunkową – w pokojowej temperaturze. Kieliszek powinniśmy napełnić tak, aby do rąbka zostało od 3 do 5 milimetrów. Zestaw podobnych kieliszków (zazwyczaj 6 sztuk) kosztuje mniej więcej 20 złotych.

Kieliszki do koniaku i brandy mają pękatą czaszę, przywodzą na myśl wyglądem szeroki tulipan, który jest zwężony u góry. Mają zawsze króciutką nóżkę.

Kieliszek ów łapiemy za czaszę, (innym sposobem niż kieliszki do wina) przez co podgrzewa się znajdujący się w nim alkohol a także tym samym wydobywa się jego autentyczny aromat. Mimo, że szkło posiada objętość plus minus 200 mililitrów, wlewamy jedynie od 20 do 40 mililitrów trunku. 6 sztuk tychże szkieł to koszt rzędu 60 złotych.

Comments are closed.