Jakiego rodzaju kurtka będzie najlepsza na wyprawę w Tatry?

W górach bez względu na porę roku trzeba być wyposażonym na wszystkie typy pogody. Nawet jeżeli jest śliczne słońce, to nie znaczy to, że za chwilę nie przyjdzie burza. Sprawy nie ułatwia fakt to, że turystyka jest wielokrotnie znacznym wysiłkiem, co wiąże się z poceniem się.

Niezwykle właściwe jest ubieranie się na „cebulkę” czyli ubieranie kilku warstw ubrania i w zależności od warunków atmosferycznych zdejmowania warstw albo zakładanie ich.

Kurtka 3w1 jest to połączenie kurtki wewnętrznej i zewnętrznej.

Zainspirował Cię ten tekst? Masz ochotę zostawić swoje komentarze o nas? Będzie to dla nas bardzo przyjemne doświadczenie.

Złączone są one ze sobą przy użyciu suwaka. Suwak, który służy do zapięcia w kurtce wewnętrznej jest wykorzystywany do jej połączenia z kurtką zewnętrzną. Kurtkę 3w1 moglibyśmy nosić na trzy różne sposoby. Może ona służyć jako tylko kurtka wewnętrzna, jaką kurtka zewnętrzna lub obie kurtki złączone w jedną. Przez to kurtka 3w1 jest odpowiednia na każdą aurę. Jeśli jest słońce, ale wieje wiatr w takiej sytuacji wystarczyłby nam sposób pierwszy. Jeżeli pada deszcz, lecz jest w miarę ciepło, to w takiej sytuacji dobrym sposobem użycia kurtki jest sposób drugi. A jeżeli jest słoneczko i pada, wtedy najlepszy będzie sposób numer 3.

kupić

Autor: dungodung
Źródło: http://www.flickr.com/
Wodoszczelność jest bardzo istotna dla kurtki zewnętrznej. O całkowitej jej wodoszczelności możemy mówić wtedy, kiedy taki laminat osiągnie wyższy lub równy poziom 10000 mmH2O/m2. Podklejone szwy są bardzo istotne dla wodoszczelności oraz wodoodporności. Złączenia są najsłabszym punktem w konstrukcji każdej kurtki, z tego też powodu bardzo istotne jest, aby były podklejone. O dobrej oddychalności kurtki może mówić wartość większa niż 10 000 gH20/m2. Im wyższa tego typu wartość tym oczywiście korzystniej. Kurtka powinna być dopasowana oraz powinna przylegać do ciała.

Mogłaby być trochę luźniejsza, jeżeli zamierzamy pod nią zakładać jeszcze jedną warstwę. Jednak w każdym przypadku powinna ona pozwalać na komfortowe poruszanie się. Dla kobiet idealne będą kurtki 3w1 damskie a dla mężczyzny męskie. Dziecięce kurtki są dopasowane do ich budowy.

Comments are closed.