Jakimi badaniami zajmuje się okulista oraz jak może wyglądać pierwsza wizyta u tego typu lekarza?

Okulista jest lekarzem, który nie tylko pokazuje w jaki sposób nosić kontaktowe soczewki i wystawia recepty na okulary.
Okulista także zajmuje się leczeniem dolegliwości oczu i diagnozowaniem ich, a także profilaktyką.

okulistyka Toruń

Autor: ime
Źródło: http://www.sxc.hu
dermatolog

Autor: PR Solution
Okulista to lekarz zarówno najmłodszych jak i pełnoletnich. Początkową wizytę u takiego lekarza odbyć powinny już 3 miesięczne dzieci. W czasie takiej kontroli specjalista sprawdza ruchomość ocznych gałek u niemowlęcia, bada czy potomstwo nie zezuje. Ostrość wzroku mierzona jest u kilkuletnich dzieciaków, które zamiast czytania liter z tablicy, rozpoznają jedynie obrazki. Jako dorośli bardzo często zapominamy o wizytach u takiego doktora jak okulista i odwiedzamy go zazwyczaj tylko wtedy, gdy zauważymy pogorszenie wzroku u siebie i otrzymać chcielibyśmy receptę na okulary. Warto jest jednak regularnie odwiedzać okulistę zwłaszcza, jeśli siedzimy przed komputerem. Mieć świadomość tego trzeba, że dla przykładu jaskra nie daje jakichkolwiek symptomów oraz nie następuje pogorszenie wzroku. Jeśli nie zostanie wcześnie wykryta powodować może ślepotę. Jeżeli zainteresowała Cię okulistyka Toruń to miasto, w jakim odnajdziesz najlepszy gabinet okulistyczny.

Wizyta u okulisty potrzebna jest, jeżeli doskwiera nam pogorszenie ostrości widzenia, wielokrotne mruganie, mrużenie oczu w czasie czytania, podwójne widzenie i wielokrotne stany zapalne spojówek oraz powiek. Okulista może leczyć choroby spojówek. Tak jak wielu różnych specjalistów, okulista rozpoczyna badanie (badania prenatalne warszawa) od wywiadu z pacjentem. Pyta o odczuwane przypadłości, ogólny stan zdrowia oraz przyjmowane lekarstwa. Potem za pomocą okulistycznych tablic jest badana ostrość wzroku chorego.

Okulista może również zmierzyć ciśnienie wewnątrzgałkowe oczu i określa osadzenie oraz ruchomość źrenic i gałek ocznych, a także tęczówki oraz dna oka. W przypadku wątpliwości są zlecane przez okulistę dodatkowe badania.

Comments are closed.