Jakimi korzyściami charakteryzują się licówki oraz jakiego rodzaju niedoskonałości można za ich pośrednictwem zlikwidować?

Jeżeli niezbyt równe jedynki, solidne przebarwienia lub szpary między zębami powodują, że niezbyt chętnie się uśmiechamy, to licówki sprawią, że odzyskamy pewność siebie.
To cienkie płatki porcelanowe, które są przyklejane na przednią powierzchnię zębów i ukrywa się w taki sposób defekty estetyczne.

Przy użyciu licówek można by rozjaśnić zęby oraz nadać im piękny kształt i kolor. Można by także wydłużyć je i poszerzyć a także zniwelować szpary między zębami. Licówek używa się również do drobnej korekty korekty ustawienia zębów dla przykładu w wypadku małego stłuczenia czy skręcenia nade wszystko siekaczy dolnych. Cel ten się osiągnie, gdy dobierzemy odpowiednią grubość licówek. Jednak te nakładki nie zastąpią leczenia ortodontycznego. Licówki jest to doskonałe wyjście zarówno dla osób, które rozjaśnić chcą odcień zębów oraz utrzymać ich naturalną barwę i ukryć trwałe przebarwienia. Licówki zakłada się także w wypadku nieestetycznych bruzd lub małych uszkodzeń zębów dla przykładu pęknięć, startych lub ukruszonych brzegów i rzucających się w oczy wypełnień przednich zębów. Gdy jednak zęby są bardzo zniszczone, stosowane są korony ceramiczne. Założenie licówek eliminują choroby dziąseł, próchnica i wady zgryzu. Licówek również nie stosuje się osób z parafunkcjami zgryzowymi takimi jak zgrzytanie uzębieniem, obgryzanie paznokci czy też zaciskanie zębów, gdyż w takiej sytuacji łatwo o uszkodzenia albo o odklejenie się licówek.
prawnik - selfie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Przy pomocy licówek odmienić można wygląd pojedynczych zębów lub całych grup zębów. Zakłada się je zwykle na przednie zęby od trójki do trójki albo od czwórki do czwórki.

Ta oferta badania prenatalne warszawa jest niezwykle ciekawa i jeżeli szukasz większą ilość wiadomości na prezentowaną tu kwestię, to znajdziesz je tutaj.

Na inne zęby są stosowane korony albo formy pośrednie pomiędzy koronami a licówkami.

To wynika z faktu, że licówki są w większym stopniu delikatne oraz obejmują tylko zewnętrzną powierzchnię zęba, a nie powierzchnię żująca, dlatego też założenie licówek wiąże się z małą ingerencją w twarde tkanki zębów lub zupełnie z brakiem takiej ingerencji. Podczas szlifowania jest usuwana jedynie cienka warstwa szkliwa albo ta czynność nie jest w ogóle przeprowadzana jeżeli licówka poszerzyć lub pogrubić ma ząb.

Comments are closed.