Jakimi metodami należy dbać o stan swoich zębów, jakie znaczenie mają systematyczne przeglądy u stomatologa.

Choroby uzębienia to jeden z najpoważniejszych problemów cywilizacji, w której żyjemy. Z jednej strony do kupienia są coraz nowocześniejsze pasty do zębów, profilowane szczoteczki i różnego rodzaju płyny, ale i tak ogromna liczba dzieci i dorosłych ma kłopoty z próchnicą. Wpływ na to ma kilka rzeczy. Nawet najlepsza szczoteczka oraz pasta nie pomogą, jeśli ktoś ich nie będzie systematycznie używał, a niestaranne i nieregularne szczotkowanie zębów jest niestety bardzo powszechne, zwłaszcza pośród młodzieży.

dentysta podczas zabiegu

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli się do tego dołoży dietę przede wszystkim opierającą się na słodkich napojach i przekąskach, to jest zupełnie oczywiste, skąd takie kłopoty z zębami. A jak takie zaniedbania mogą się skończyć to najlepiej wiedzą ci, którzy z bolącymi zębami musieli chodzić do stomatologa (). Jeżeli ubytki są niewielkie, to leczenie praktycznie nic nie boli, może poza koniecznością wydania na światłoutwardzalne plomby. Jednak zaniedbanie tego i doprowadzenie do dużej próchnicy sprawić może, że będzie niezbędne znacznie dłuższe i kosztowniejsze leczenie kanałowe kraków.

dziecko na wizycie u dentysty

Autor: Britt Reints
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę najistotniejszą sprawą przy profilaktyce zębów oprócz mycia są systematyczne przeglądy. Dzięki nim będzie można systematycznie kontrolować stan swojego uzębienia i w razie konieczności wszystko od razu leczyć. Ma to taki plus, że jeżeli dziury są niewielkie, to i leczenie będzie w zasadzie bezbolesne, potwierdzi to każdy dobry dentysta Kraków. Będzie się w zasadzie sprowadzać do lekkiego oczyszczenia zęba i zaplombowania, najczęściej zupełnie wystarczy na to jedna wizyta. Z tego też powodu powinno się przynajmniej raz na rok chodzić na taki przegląd, zwłaszcza że duża część gabinetów będzie je oferować bez żadnych dodatkowych opłat. Za to jeśli ktoś będzie się martwił tym, że jego zęby nie rosną prosto, to również powinien udać się do dentysty, lecz o innej specjalizacji. W jego sytuacji bardziej może pomóc doświadczony ortodonta (ortodonta chorzów) Kraków (), który sprawdzi dokładnie układ zębów i w razie konieczności zaproponuje sposób na ich wyprostowanie. Najczęściej będzie to aparat ortodontyczny, który będzie trzeba przez jakiś czas nosić.

Comments are closed.