Jedzmy na zdrowie

Właściwe odżywianie jest niezmiernie ważne dla naszego organizmu. To przecież jedzenie zapewnia nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania elementy, a także energię. Trzeba zatem przykuwać dużą wagę do planowania codziennych posiłków.

Rozgrzewająca zupa na jesień

Autor: Dafi
Źródło: Dafi

Nasza dieta musi być odpowiednio zbilansowana, tak aby nie brakowało nam żadnych potrzebnych składników.

Naszym najczęstszym grzechem jest nieodpowiednia kultura odżywiania, a raczej jej brak. Do odżywiania podchodzimy beztrosko. Jemy o nieregularnych porach. Zapychamy się między posiłkami niezdrowymi przekąskami. Nasze obiady to najczęściej jakiś fast food po drodze. A przed pracą zazwyczaj pijemy mocną kawę. Podobny styl życia to nie jedynie deficyt witamin i mikroelementów. To również nieprawidłowa praca przewodu pokarmowego, kłopoty z wypróżnianiem się, mała odporność i złe samopoczucie. Jeśli codziennie budzimy się niewyspani i wymęczeni, to sygnał, że coś tutaj nie pasuje i należy zainterweniować.

Warto obudzić się kwadrans szybciej i przygotować sobie wartościowe śniadanie, do którego, oczywiście, można wypić kubek ciekawe: https://stojo.pl/ porannej kawki. Spróbujmy tak sobie organizować dzień, aby mieć czas na przyrządzanie domowych dań. Wybierajmy tylko świeże i naturalne produkty. I pogódźmy się z zupami. Są to wyjątkowo pożywne i zdrowe dla naszego ciała dania, które w dodatku łatwo zrobić. Niech w naszej kuchni pojawi się zupa ogórkowa, zupa selerowa, czy zupa rybna. Pamiętajmy o mięsie, które jest bogate w wiele niezbędnych nam elementów, ale nie spożywajmy go każdego dnia. Wymieniajmy dania mięsne z rybą lub warzywami strączkowymi.

Wieczorem można serwować lekkostrawne sałatki. Im więcej kolorów na talerzu, tym więcej witamin, dlatego bawmy się z warzywami i owocami ile tylko nam się zapragnie. Zdrowa dieta nie wyklucza smakołyków, które kochamy. Pozwólmy sobie od czasu do czasu na małe szaleństwo i zjedzmy lasagne lub porcję lodów. Łakocie zawsze można spalić, uprawiając sport. Jeśli właściwą dietę połączymy z ruchem na świeżym powietrzu i odpowiednio długim snem, będziemy się cieszyć zdrowiem i urodą przez wiele lat.

Comments are closed.