Jeśli w naszym związku nie najlepiej się dzieje, to należy iść na terapię dla par

Obecnie ludzie żyją szybko i w sposób mocno konsumpcyjny, przez to też nie mają chęci do naprawiania relacji.
Nadeszły takie czasy, że prościej bywa skończyć związek i szukać czegoś nowego, aniżeli starać się rozwiązywać konflikty.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie są po prostu egoistami, którzy przedkładają swe potrzeby nad potrzeby bliskich. Z tego wynika wszechobecna niechęć do ustępstw. Na to nakłada się szybkie życie, które powoduje, że małżonkowie rzadko spędzają ze sobą czas. I tak najczęściej zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko zakończy. Można odpuścić i każdy odejdzie w swoją stronę albo możemy walczyć o naszą miłość. Warto podjąć wyzwanie oraz zapisać się na terapię. Tam pod obiektywnym okiem fachowca będziemy mogli powiedzieć, co leży nam na sercu. Jednakże będzie trzeba wysłuchać też racji drugiej strony. Terapeuta zadba o to, by w czasie spotkania nie było krzyków czy agresji. Jako ktoś z zewnątrz będzie miał obiektywne spojrzenie na sprawę i jego komentarze zwykle będą trafiać w same sedno. Terapia może trwać długo i musimy zdawać sobie z tego sprawę. Musimy dać sobie czas. Zgoda może rodzić się w bólach, ale powinniśmy podjąć tę próbę, w szczególności jeżeli mamy potomstwo i nie pragniemy niszczyć rodziny.

Jak sądzisz? Czy informacje na opisywany temat są ciekawe? Jeśli tak, to przejrzyj tekst, a odnajdziesz w nim dużo fantastycznych wiadomości, które przykują Twoją uwagę.

Pamiętajmy, by na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.

Powinniśmy dać również możliwość drugiej osobie, by odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak rodzi się dialog, który jest fundamentem każdego trwałego związku. Możliwe że nauczymy się kłócić konstruktywnie.

Comments are closed.