Jeżeli znudziła nam się kawa o poranku, to na pewno odnajdziemy mnóstwo napojów, które ją bez problemu zastąpią

Dawniej najpowszechniejszym napojem na udane rozpoczęcie dnia była czarna kawa. Aktualnie coraz częściej zastępujemy ją najróżniejszymi substancjami, które także posiadają właściwości stymulujące oraz są bardzo zdrowe.

Od paru lat niesłychanie modna stała się tzw. zielona kawa. Jest to tradycyjna kawa, która nie była poddana paleniu.

Omawiany temat Cię zainteresował? Więc odsyłam tu (http://termofol.pl/fotowoltaika-dla-domu/umowa-fotowoltaika/), gdyż znajdziesz tutaj ciekawe informacje na omawiane zagadnienie, które godne są uwagi.

Jest więc ona organicznym oraz ekologicznym napojem. Bardzo wielu konsumentów twierdzi, że posiada ona również własności odchudzające – . Warto jednak pamiętać, że cudowne specyfiki nie istnieją. Jeżeli nawet zielona kawa przyspiesza przemianę materii, to nie sprawi ona, iż nagle uzyskamy wymarzoną sylwetkę. Wymagana jest jeszcze prawidłowa dieta oraz treningi. Zielona kawa jest więc dobra tylko wtedy, jeżeli podoba nam się jej smak.

Autor: Bruno Roots
Jeszcze jedną niesłychanie powszechną substancją, która zastępuje kawę jest guarana. Ta modna roślina posiada podobno większą ilość kofeiny niż ziarna kawy oraz nie powoduje nerwowości. Najczęściej zażywa się ją w przypadku przemęczenia fizycznego oraz psychicznego – kliknij link. Wiele osób uważa, iż jest świetna także na bóle głowy oraz kłopoty z pamięcią. Mało kto wie, ale guarana bywa także używana do produkowania specjalnego rodzaju piwa i chleba. Znajdziemy ją w bardzo wielu drinkach energetycznych. Możemy ją również przyjmować jako suplement diety i jako specyfik wspomagający chudnięcie. Nie należy jednak przekraczać zalecanych dawek dobowych.

Jeśli zatem ’mała czarna’ nieco nam się już znudziła lub pragniemy popróbować czegoś nowego, to bez problemu odnajdziemy najróżniejsze napoje, które ją zastąpią oraz będą smaczne.

Comments are closed.