Zbiorniki z tworzywa sztucznego na wodę deszczową

Woda deszczowa ze względu na swoje właściwości jakość daje możliwości wykorzystania jej do wielu przeznaczeń zamiast wody pitnej, której pobór można przez to ograniczyć nawet do 50%.

pojemniki na deszczówkę

Autor: Todd Dwyer
Źródło: http://www.flickr.com
Firma świadczy szeroki zakres objętości i form zasobników podziemnych i naziemnych oraz finalne rozwiązania systemowe do kumulowania i wykorzystania wody deszczowej – do podlewania ogrodu oraz do wykorzystania wody z nieba do zasilania spłuczek toaletowych, pralek oraz czyszczenia auta.

Pojemniki na deszczówkę Kingspan – pozytywy:- posiada niskie pH, dlatego jest perfekcyjna dla większości roślin, także doniczkowych;- nie ma w składzie chloru i pozostałych skażeń, przez co jest lepiej przyswajalna przez rośliny;- nie zawiera szkodliwych pierwiastków, które posiada kranówka. Minusy deszczówki:- w aglomeracjach miejskich woda deszczowa jest nieco bardziej skażona, posiada bardziej kwasowy odczyn, ale można ją wykorzystać do podlewania flory kwasolubnej.
Najłatwiejszym sposobem gromadzenia wody (https://zdrowie-dom.pl/jonizatory-wody/85-jonizator-wody-iontech-it-750.html) opadowej jest doczepienie do rury spustowej – pojemnika plastikowego na wodę. Do karnistra można podłączyć kranik trzy-czwarte cala lub szlauch.Dobrze zakupić w zbiornik syntetyczny, gdyż z tych wykonanych z metalu – uwalniają się szkodliwe metale, z betonowych znowu – wapń.
Zasobnik na deszczówkę umiejscawia się w półmroku, by nie namnażały się w nim glony – . Przykrycie karnistra osłania od nawiewających lub spadających z dachów czy drzew zanieczyszczeń i nie pozwala dostać się pociechom do środka zbiornika.

Metod na skuteczne pozyskiwanie wody deszczowej nie brakuje i obok tych nieskomplikowanych, istnieje możliwość skorzystania z bardziej wyfrafinowanych rozwiązań, które pozwalają na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie deszczówki.
Coraz więcej osób, dostrzega konieczność wykorzystywania wody deszczowej i kupuje pojemniki plastikowe na wodę. Znajduje to odbicie w coraz bogatszej ofercie firm, zajmujących się tego typu rozwiązaniami.

Zaglądnij na witrynę twórcy (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-krety/75). Namawiamy Cię usilnie! A to przez to, że oczekuje tam na Ciebie masa szczegółowych oraz ciekawych informacji.

Deszczówka to nie tylko oszczędność, a także działanie zgodne ze środowiskiem naturalnym, dlatego też warto korzystać z tego dobrodziejstwa dla dobra własnego oraz następnych pokoleń.

Comments are closed.