Kłopoty z widzeniem, które mogą przytrafić się w późniejszym wieku, martwią wiele osób

W Polsce mamy niezwykle wysoki poziom medycyny. Kłopot jest taki, że do specjalistów są ogromne kolejki.
Nie jest istotne, czy mamy problemy z sercem czy ze wzrokiem, to i tak na publiczne leczenie trzeba czekać w kolejkach całe wieki.

Trening

Autor: Jordan – Star Fitness
Źródło: Jordan – Star Fitness
rodzina

Autor: Stephanie |Anabelrose Photography|
Źródło: http://www.flickr.com
A co ma zrobić osoba, która powoli traci wzrok? Nie jest w stanie przecież czekać, ponieważ coraz słabsze widzenie w dużym stopniu fatalnie odbija się na jej funkcjonowaniu. Nie da się już czytać lub bez pomocy wychodzić na ulicę. Zmorą seniorów bywa zaćma, która atakuje spory procent osób po 60. roku życia. Pogarszający się wzrok jest wówczas niestety stanem nieodwracalnym. Należy zapisać się na zabieg. By nie oczekiwać bezsensownie w kolejkach i nie cierpieć z powodu pogarszającego się wzroku, powinniśmy zapisać się do prywatnej kliniki. Znaczna część z nich ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem, zatem będziemy musieli za zabieg zapłacić o wiele mniej (jedynie różnicę pomiędzy cennikiem w klinice a tym ile daje NFZ za ten zabieg). Czasami bywają to naprawdę niewielkie pieniądze, zatem nie ma sensu czekać. W klinice zabieg zostanie przeprowadzony prędko oraz profesjonalnie. Oczywiście, nim do niego dojdzie, pacjent będzie musiał umówić się na wizytę. Będą zrobione wszystkie wymagane badania i wtedy będzie ustalony termin. Sam zabieg trwa około pół godziny i pacjent po kilku godzinach jest wypisywany do domu.

Dostaje potem ogólne zalecenia, aby nie schylać się oraz by nie podnosić niczego ciężkiego. Jednak zapewne prędko dojdzie do siebie i odzyska radość z życia.

Comments are closed.