Leczenie haluksów – w jakiej sytuacji niezbędna jest operacja?

Haluksy to przypadłość niemałej części społeczeństwa, dotyka w głównej mierze kobiety. Poważnym wrogiem naszych stóp są buty na wysokim obcasie lub obuwie, błędnie dopasowane rozmiarem. Jest wiele różnorodnych metod medycznych na walkę z haluksami, lecz w wielu przypadkach pomóc może tylko operacja.

Leczenie stóp

Autor: Freebird
Źródło: http://www.flickr.com
Haluksy to tak zwany paluch koślawy, czyli zwyrodnienie stawu dużego palca. Początkowo choroba może mieć przebieg bezobjawowy, jednak wraz z upływem czasu powstaje stan zapalny, zmienione miejsce staje się czerwone, a chory odczuwa uporczywy ból. Leczenie haluksów może być prowadzone na różne sposoby i zależne jest od stopnia zaawansowania choroby, wieku pacjenta i innych czynników. Operacja halluxów wcale nie jest jedynym sposobem na pozbycie się uporczywego kłopotu, jednak to prawda, iż w dużej części przypadków chorzy docierają na tyle późno do specjalisty, iż nieinwazyjne środki już nie pomogą (źródło).

Podoba Cię ten tekst? Zatem przeczytaj jeszcze to, tu także znajdują się wyłącznie świetne informacje (https://mslegit.pl/kontakt), które na pewno Cię zainteresują.

Jeżeli chodzi o haluksy operacja może także przybrać rozmaitą postać, bowiem istnieje wiele odmian operacyjnego leczenia tej choroby.

Leczenie haluksów musi być prawidłowo dopasowane do zmian u danego pacjenta bowiem jedynie wybór odpowiedniej metody pozwoli zapobiec powstawaniu zwyrodnień w późniejszym czasie (więcej w temacie). Wśród nieoperacyjnych sposobów leczenia wymienić musimy fizjoterapię, obuwie z wkładkami ortopedycznymi i wyeliminowanie butów na obcasach. Coraz częściej można w sklepach nabyć specjalistyczne plasterki oraz maści, pomagające zwalczyć bolesny stan zapalny. Zazwyczaj jedyną rozsądną metodą na zwalczenie przypadłości jest operacja halluxów.

Wystarczy jednak wprowadzić w wyszukiwarkę internetową: „haluksy operacja”, żeby zobaczyć, jak odmienne metody operacyjne istnieją. Dzisiejsze zdobycze medycyny pozwoliły zredukować konieczność unieruchomienia nogi po zabiegu w gipsie, w przeważającej większości przypadków wykorzystuje się specjalistyczne obuwie pooperacyjne, które pacjent nosi przez około 6 tygodni (dowiedz się więcej).

Operacja każdorazowo jest poprzedzona wnikliwym wywiadem, chodzi o to, by dopasować najlepszą metodę, która da najlepsze i najbardziej trwałe efekty. Rzecz jasna, po zabiegu nie należy zapominać o profilaktyce, tak, aby nie dopuścić do nawrotu przypadłości.

Comments are closed.