Lekarz dziecięcy

Chociaż jest lekarzem ekspertem, chcąc odwiedzić go z dzieckiem, nie ma potrzeby skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, gdyż w przypadku osób małoletnich to często naturalnie on pełni taką posadę. Pediatra to lekarz specjalista w zakresie pediatrii, nauki o chorobach które występują wśród dzieci i sposobach ich terapii. W ramach dalszego rozwoju zawodowego lekarza pediatry, dostępne są podspecjalizacje lub specjalności gruntowne.

dziecko

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com
Pediatra jest odpowiedzialny za wyleczenie chorób charakterystycznych dla wieku dziecięcego i wszystkich innych, które przydarzają się dzieciom, lecz głównie za ochronę medyczną (np.

Ekscytuje Cię omawiany tutaj post? Jeśli tak, warto zobaczyć tam (http://www.andragog.edu.pl/index.php/9-kierunki/133-tyflopedagogika) inne wartościowe artykuły, ponieważ one również są godne uwagi.

szczepienia) i nadzór nad poprawnym rozwojem dzieci. W poradniach dzieci zdrowych sprawdzony pediatra sprawdza nie tylko rozwój fizyczny, ale generalnie harmonię rozwoju dziecka również w zakresie psychomotorycznym. Opiekunom ciężko jest samemu dostrzeć dyskretne problemy, które niewyleczone mogą później stać się powodem poważniejszych zaburzeń, a również ocenić, czy zauważone objaw nie jest normą dla wieku. Dlatego bardzo ważne jest przychodzenie do pediatry na planowane badania okresowe i inne. Razem z rozwojem pediatrii powstało wiele podspecjalności gwarantujących najmłodszym pacjentom nowoczesną opiekę i leczenie. Problemami z sercem leczy więc kardiolog dziecięcy, z układem moczowym urolog dziecięcy, albo nefrolog dziecięcy, zagadnieniami hormonalnymi endokrynolog dziecięcy, nowotworami u najmłodszych onkolog dziecięcy, etc. Niektóre choroby narządowe u dzieciaczków są charakterystyczne tylko dla ich wieku i nie dotykają ludzi dorosłych, inne wyróżnia inny przebieg i ryzyko komplikacji. Malutki pacjent wymaga delikatnego nastawienia i terapii, uwzględniającego jego rozwój, wrażliwość, większe zagrożenie komplikacjami. Nie jest więc rozwiązaniem dobrym, a czasami wprost ewentualnym, by te choroby kurowali „zwykli” specjaliści, bez przygotowania pediatrycznego. trzeba przemyśleć i zdecydować się na najlepszego specjalistę pediatrę dla swojego dziecka, który będzie miał zarówno bogatą wiedzę, lecz także świetne nastawienie do dzieci.

Comments are closed.