Mądrość ludzka jest nie do przecenienia. To bardzo dobrze, iż można korzystać z jej dobrodziejstw

Mądrość ludzi nie zna granic, jej najważniejsze i najistotniejsze dzieła można spotkać w licznych częściach świata. Najczęściej znajdziemy je w księgarniach i bibliotekach zlokalizowanych na całym świecie, ale także w architekturze, która ukrywa w sobie coś więcej niż tylko materiał, dane budowle zostały postawione. Stoi za tym człowiek, twórca, geniusz, podobnie jak w. Sama się nie napisała, ktoś musiał doznać olśnienia, aby pokazać nam wiedzę, z której obecnie korzystamy. Dzięki temu zachowane zostało dziedzictwo naszej kultury, to sprawia, że jesteśmy nieco bardziej wartościowi.

kolekcja książek

Autor: Jack at Wikipedia
Źródło: http://www.flickr.com
Naszą wartość widać wszędzie, z tego też powodu, że możemy używać dobrodziejstw kultury. Co by było, gdyby nie było nam to dane? Najprawdopodobniej, byśmy byli na innym etapie rozwoju, gdyż idee i odkrycia, które możemy poznać od razu po narodzinach, byłyby nieznane. Dopiero ktoś musiałby na to wpaść, jednak za naszego życia pewnie byłoby to zbyt nowoczesne. To tylko pokazuje, jak ważne jest dziedzictwo kulturowe dla nas. Można poczytać: ciekawostki zobaczysz tu.

Bo pojawiamy się na świecie jako „tabula rasa”, lecz to nie jest do końca prawda. Oczywiście, my, jako oddzielny byt tak możemy być zdefiniowani, ale już jako całość (razem z naszą kulturą, ze społeczeństwem), zaczynamy coś.

Nieprawdopodobnie intrygujący tekst, prawda? Jeśli także posiadasz takie zdanie, to wejdź tutaj i przeczytaj w serwisie (https://e-hunter.pl/obroze-dla-psa) pozostałe informacje.

Ma to dobre i złe strony. Dobre, z tego względu, ze jesteśmy automatycznie akceptowani, należymy do jakieś grupy, więc łatwiej nam jest, mamy pomoc, wsparcie, wiemy, jak się poruszać w naszej rzeczywistości. Powoduje to też jednak inne, złe wydarzenia. Jeśli ktoś przychodzi na świat na terenie konfliktu i przypadkiem trafia w ręce wroga może nawet stracić życie.

Taki człowiek nie jest traktowany, jako „tabula rasa”, a jako wróg, jako członek wroga. Jak widać więc, istnienie w jakieś kulturze, w danym społeczeństwie to ogromne zalety, ogromna radość, że ma się swój dom, swoją przynależność. Z drugiej jednak strony może rodzić to wielkie kłopoty, z którymi niełatwo dać sobie radę. To raczej bolączka bardzo powszechna w niektórych miejscach na świecie. Miejmy nadzieję, że przyjdzie kiedyś taki dzień, że każdy z ludzi będzie mógł poczuć się swobodnie tym, kim jest, w jakiej wzrasta kulturze i jakie ma przekonania. Najważniejsze, aby cały czas powiększać swoją wiedzę, także kulturową i językową. To – książka obcojęzyczna – przyda się na dobry początek.

Comments are closed.