Masaż ciała robiony u fizjoterapeuty jest panaceum na wszelkie utrapienia

Masaż całego ciała jest jednym z zabiegów leczniczych wykonywanych u fizjoterapeuty oprócz rozmaitych ćwiczeń i naświetlań. Naświetlania są najlepszą opcją przy złamaniach kończyn – przykładowo po złamaniu ręki w łokciu i wielodniowym noszeniu jej w gipsie, naświetlania mogą wspomóc proces rehabilitacji. Oddziałują one bowiem rozgrzewająco na kości, a w ten sposób ręka staje się bardziej swobodna i można wykonywać nią rozmaite ćwiczenia mające na celu przywrócenie jej całkowitej sprawności.

rehabilitacja

Źródło: http://sxc.hu/
Naświetlania są pomocne również w sytuacji występowania bólów kręgosłupa związanych z przebiegiem różnych chorób czy też spowodowanych wypadkiem komunikacyjnym, podczas którego któryś z odcinków kręgosłupa uszkodził się – odwiedź stronę. Bardzo dobrym wsparciem dla wykonywanych naświetleń kręgosłupa jest jego masaż wykonywany przez doświadczonego fizjoterapeutę. Wprawdzie rozmaitego rodzaju masaże realizowane są w różnego typu salonach kosmetycznych i salonach masażu, jednak fizjoterapeuta robi masaże typowo lecznicze, jakie faktycznie mogą być pomocne przy bólach kręgosłupa. Warto wspierać je przez ćwiczenia fizyczne.

Różnego typu ćwiczenia fizyczne mogą być robione zarówno w domu, jak i na salach ćwiczeń znajdujących się w rozmaitych przychodniach, warto doczytać http://www.rehafit.org/oferta/rehabilitacja. Najbardziej polecane jest wykonywanie ćwiczeń fizycznych pod okiem fizjoterapeuty. Będzie on mógł dopasować zestaw ćwiczeń do posiadanego urazu. Najczęstsze są rzecz jasna ćwiczenia kręgosłupa, ale też ćwiczenia co do kończyn, mięśni i stawów. Poza masażem pleców fizjoterapeuta wykonuje również masaż konkretnych kończyn i szyi.

salon masażu

Autor: Bosque Village
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest, aby po takim masażu pacjent nie wyziębiał się, tylko od razu jechał do domu i tam podtrzymywał rozgrzewający efekt masażu. W ten sposób taki masaż będzie jeszcze skuteczniejszy, a jego efekty będą odczuwalne na dłużej. Skuteczny fizjoterapeuta będzie potrafił także nauczyć swojego pacjenta, jak może on masować sobie samodzielnie kolana, czy plecy. Przekaże mu także książeczkę z wykazem różnych ćwiczeń, a nawet spotka się z bliskimi pacjenta by pouczyć ich, jak mogą wspierać postęp rehabilitacji u chorego.

Comments are closed.