Menu na imprezę – jak je zaplanować, żeby znajomi byli oczarowani podawanymi potrawami?

W polskiej kulturze spotkanie z rodziną nie obędzie się bez stołów z jedzeniem. Nie należy się więc dziwić, że współcześnie w zasadzie każda osoba, która organizuje imprezę – domówkę, chce zagwarantować zaproszonym gościom rzeczywiście jak największą ilość dań do wyboru. O imprezowym menu warto jest pomyśleć już na parę tygodni wcześniej, aby odnaleźć przydatne przepisy kulinarne.

Naturalnie, nie trzeba od razu serwować kolacji składającej się z 5 dań, jednak oryginalne przystawki zawsze są dobrze widziane.

Pod tym linkiem opublikowana jest podobna strona opisująca taką tematykę. Przeczytaj także inny świetny tekst (http://www.cukier-krolewski.pl/przepisy/%C5%9Bwi%C4%85teczne-pierniczki/) na opisywany temat. On również jest godny uwagi.

Jakie przepisy na przystawki należy wykorzystać? W pierwszej kolejności, rozsądnie jest określić budżet, który można spożytkować na ten cel. W ten sposób będzie prościej wybrać stosowne przepisy kulinarne. Jeżeli nie planuje się podania obiadu bądź kolacji, przystawki muszą być trochę bardziej pożywne, by goście nie zgłodnieli.

Przekąski

Autor: jeffreyw
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonale sprawdzają się koreczki, które można przygotować w zasadzie z jakichkolwiek składników, takich jak chociażby pokrojony w kostkę ser, papryka, ogórek, kostki kiełbasy lub kabanosów czy tofu. Na imprezach powodzeniem cieszą się poza tym niewielkie kanapeczki, które można wziąć w dłonie i sałatki.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku innego serwisu? To właśnie tam znajdziesz uzupełniające wiadomości dotyczące omawianej tu problematyki.

Gospodarz musi przygotować dla zaproszonych gości talerze i sztućce. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście stół szwedzki, gdyż nie każdy dysponuje niezbędną liczbą krzeseł oraz dużym stołem. Stół szwedzki z kolei bez problemu pozwala gościom wybierać ulubione potrawy.

Co więcej, planując menu na imprezę przede wszystkim należy mieć na względzie liczbę gości, aby móc chociaż orientacyjnie przyrządzić wystarczającą ilość jedzenia. Zawsze wskazane jest być przygotowanym na to, że gościom będzie dopisywał wyjątkowy apetyt i mieć w zapasie większą ilość przekąsek. Dzięki temu uniknie się krępującej sytuacji, w której impreza rozkręca się w najlepsze, ale stoły zaczynają świecić pustkami. Podczas spotkań z przyjaciółmi znakomicie sprawdzają się także dipy domowej roboty, które można spożywać między innymi z krakersami. Podsumowując – jak prawidłowo zaplanować menu na imprezę? Przede wszystkim, trzeba obliczyć liczbę gości oraz własne fundusze. Na dodatek, zawsze w pogotowiu lepiej mieć więcej przekąsek.

Comments are closed.