Opcje zaserwowania owocowego deseru przyrządzonego na podstawie egzotycznego owocu – kumkwat

Koktajle witaminowe cieszą się znacznym uznaniem nie jedynie wśród pań, które dbają o linię i chcą jak najdłużej zachować wyjątkowy i szczególny wygląd. Mężczyźni coraz częściej sięgają po witaminowe bomby, jakie zachowają ich witalność do późnej starości. Tak więc kumkwat, bogaty w witaminę C i prowitaminę A, stanowi często bazę owocowych koktajli. Znakomity smak kumkwatu znajduje coraz większą liczbę zwolenników też wśród naszych rodaków. Warto łączyć w sobie najbardziej niezbędne składniki odżywcze na co dzień.

Formy podania kumkwatu jako ciekawego deseru dla najbliższych

kumquat

Autor: John Athayde
Źródło: http://www.flickr.com

Profesjonalni fani gotowania oraz przyrządzania bogatych pod względem zawartych witamin koktajli i deserów polecają najczęściej również jak najlepsze sposoby ich podawania. Oryginalne potrawy robione na podstawie owocu egzotycznego, takiego jak kumkwat, szerzone są na coraz większą skalę. Nasza kuchnia nie musi być nudna, o co dbają producenci. Owoc określany także nierzadko mianem chińskiej pomarańczy doczekał się sporego grona zwolenników też w naszym kraju. Więcej tutaj: koktajle z owoców.

Możliwości podania kumkwatu gościom

Owoc taki jak kumkwat nie jest obecnie szczególnie znany w kraju. Uprawiany jest tak w Chinach, jak i w Ameryce. Nierzadko spotykany gatunek występuje też w Grecji oraz na Dalekim Wschodzie. Od pewnego czasu pojawia się również w Polsce. Trafiając do coraz szerszej grupy docelowej, marka stara się wciąż wprowadzać na krajowy rynek egzotyczne innowacje, wśród których aktualnie prym wiedzie właśnie chińska pomarańcza.

kumquat

Autor: Andrea Pokrzywinski
Źródło: http://www.flickr.com

Sok z kumkwatu bombą witaminową

Popularny w Chinach już od XII wieku kumkwat pojawił się na naszym kontynencie dopiero w wieku XIX, za sprawą Roberta Fortune’a. Przywiózł on wówczas ze swej wyprawy na Daleki Wschód ten wyjątkowy rodzaj owocu. Do teraz znanych jest dużo możliwości łączenia kumkwatu z innymi owocami, także naszymi krajowymi, w różnego typu mieszanki oraz koktajle. Więcej porad o gotowaniu: kliknij w to.

Jeżeli uważasz, że informacje w sieci nie są wystarczające, to przejdź do linku, pod którym odnajdziesz dokładniejsze omówienia tematów – link jest tutaj.

Drzewko kumkwatu cechuje się i jednocześnie odróżnia od pomarańczy nieco mniejszymi owocami, jednak smakuje podobnie.

Comments are closed.