Naturalne metody, których możemy nie znać, a jakie zbawiennie wpływają na nasze samopoczucie. Warto je poznać

Niekiedy nie wiemy, jak wiele naturalnych metod jest na wyciągnięcie ręki. Mamy nadzieje na jakieś drogie lekarstwa, myślimy że są niezawodne, a po prostu wystarczy korzystać z metod, które znały już nasze babki czy prababki. Zobacz co jest najbardziej interesujące.

Dynia

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Zbawiennie działa olej z pestek dyni, jaki ma naprawdę bardzo dużo walorów zdrowotnych. Już od dłuższego czasu więc jest stosowany w medycynie niekonwencjonalnej. Jest najlepszy na pasożyty, schorzenia prostaty i układu moczowego. Używany jest też w kosmetyce, np. do polepszenia kondycji włosów czy nawilżenia skóry. Lubisz coś ugotować? Olej z pestek dyni ma zastosowanie również w kuchni (olej pozyskany z pestek moreli). Możemy go dawać do lodów waniliowych.

Taki olej już od dawien dawna jest używany w medycynie ludowej, np. jako preparat na pasożyty przewodu pokarmowego lub alergie. Systematycznie stosowany zbawiennie wpływa na poprawę zdrowia, zapobiega różnym schorzeniom, ale generalnie stabilizuje cały organizm. Zapobiega depresji, a to zawdzięcza dobroczynnym kwasom nienasyconym. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, lecz olej z pestek dyni jest obecny w suplementach diety dla panów, które są polecane w sytuacji łagodnego przerostu gruczołu krokowego. Tego rodzaju preparaty zbawiennie wpływają na funkcjonowanie układu moczowego, a to dzięki zawartym w nim fitolsterolom. Działają one dość identycznie jak hormony płciowe. Ich zadaniem jest zmniejszenie zbyt dużej ilości DHT, a to z kolei prowadzi do mniejszej masy gruczołu krokowego. Pozostałe suplementy godne uwagi: tabletki chlorelli

Konfitura morelowa

Autor: DIAMANT
Źródło: DIAMANT
Inny rewelacyjny naturalny sposób na różnorodne choroby, np. na raka, to jedzenie pestki moreli gorzkiej. Pestki te biorą się z dzikich odmian drzew morelowych. Charakteryzują się bogactwem minerałów, szczególnie magnezu. Mają sporo witamin, najistotniejsza jest B17, ale są też A, E, B6 czy B1. W składzie odnajdziemy też bardzo pomocne dla organizmu ludzkiego kwasy tłuszczowe – . Tak samo jak olej z pestek dyni, także pestki moreli gorzkiej znane są od dawien dawna. Już w chińskiej medycynie ludowej stosowane były przy problemach z oddychaniem, niestrawnością czy zbytnio wysokim ciśnieniem. Wiadomo, nie możemy przesadzać ze spożywaniem tych pestek. 30 sztuk dziennie to górna granica, lecz i tak jest to zbyt wiele, ponieważ optymalna wartość to 4 sztuki dziennie. Zbyt duża ilość może zaszkodzić różnymi skutkami ubocznymi, jak nudności czy zawroty głowy.

Comments are closed.