Nieodzowny osprzęt kuchenny współczesnej pani domu

Miłe spotkanie przy filiżance wonnej kawy lub też herbaty w znakomitym towarzystwie to chwile, w których wreszcie możemy odetchnąć nie spiesząc się donikąd. By powoli delektować się przyrządzonym naparem z całą pewnością każdej nowoczesnej kobiecie przydać się mogą dzbanki z podgrzewaczem.
garneczki.pl/produkty/dzbanki-z-podgrzewaczem,413
Autor: BODUM
Źródło: www.smakprostoty.pl
Taki dzbanek spowoduje, iż nic zbytnio prędko nam nie ostygnie. Podgrzewacz na świeczkę to nadzwyczajny gadżet, dzięki któremu dzbanek do filtrowania wody (pobierz nasz biuletyn- dzbanek do filtrowania wody) bądź imbryczek długo utrzyma temperaturę zaparzonego napoju. Należy też powiedzieć, iż oprócz zastosowań praktycznych takie dzbanki (https://www.decosalon.pl/95-dzbanki-przejdź na naszą stronę ten odnośnik) – porcelanowe czy ze szkła – stanowią niezaprzeczalny element dekoracyjny naszej kuchni.

Ponieważ żywność nieuchronnie podlega przemianom chemicznym sprawianym przede wszystkim poprzez działanie: bakterii, temperatury, enzymów oraz powietrza, kolejnym niezbędnym oprzyrządowaniem w kuchni każdej współczesnej kobiety są nowoczesne pojemniki na żywność. Powietrze jest jednym z głównych przyczyn psucia się żywności. Procesy utleniania sprawiają, że jedzenie traci swoje własności odżywcze, smak a także jakość.

Funkcjonalne pojemniki na żywność
Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy jednakże dziś temu w dość prosty sposób zapobiegać, zakupując próżniowe pojemniki na żywność (www.garneczki.pl/produkty/pojemniki-na-zywnosc,160). Możemy w ten sposób wydłużyć przydatność przechowywanych w tenże sposób artykułów i potraw. Zredukuje to znacznie porcje marnowanego jedzenia, bowiem można bez ryzyka przechować resztki dań w pojemnikach aby wykorzystać je na następny posiłek. Takie pojemniki są idealne do przechowywania nieomal wszystkiego – poczynając od serów i wędlin aż po porcje posiłków.

Na co zwrócić uwagę dokonując powyższego sprawunku? Główne cechy jakie powinny mieć pojemniki na żywność to: zamknięcie próżniowe, dobrze by były dobrane rozmiarem w ten sposób, by można było je wkładać jeden w drugi aby oszczędzić miejsce w szufladach, w lodówce i w zamrażalniku, oraz by pojemniki były przeźroczyste, co o wiele uprości odnalezienie potrzebnych produktów bez względu na to, w którym miejscu są postawione.

Kolejnym nieodzownym nowoczesnym gadżetem kuchennym jest silikonowa stolnica, niezwykle pomocna i praktyczna. Nieużywana zajmuje niewiele powierzchni w kuchennej szufladzie.

Comments are closed.