O czym trzeba wiedzieć wybierając właściwą dla siebie dyscyplinę sportową? Kogo się poradzić w tej sprawie? Co wziąć pod uwagę?

Uprawianie sportu jest czymś bardzo wskazanym w każdym wieku. Natomiast dobrze jest mieć świadomość tego, że każdy sport wiąże się z obciążeniami naszego organizmu. Jedna aktywność mocno odbija się na naszych stawach, inna natomiast na kręgosłupie, dlatego warto wybierać mądrze sport, jaki zamierzamy uprawiać często. O czym pamiętać? Do kogo się zwrócić po poradę?

Każda osoba,

kręgosłup

Źródło: pixabay.com

jaka chce zacząć uprawiać którąś z dyscyplin sportu, powinna wziąć pod uwagę różne przeciwwskazania. Warto zastanowić się nad słabymi stronami naszego ciała, żeby sobie nie zaszkodzić. Oczywiście, że każda z dyscyplin, to na pewno pożądany ruch, ale też różne obciążenia. Dobrze jest udać się do specjalisty po poradę w tym zakresie. Lekarz (psychiatra bydgoszcz) sportowy może nam w tej kwestii bardzo pomóc. Skontroluje on nasze predyspozycje pod kątem określonego typu wysiłku. Nim zdecydujemy się na faktycznie intensywny wysiłek warto Sprawdzić swój stan zdrowia. Zbadajmy nasze serce, wykonajmy badania kręgosłupa oraz chociaż podstawowe badania krwi, ażeby wiedzieć na co można sobie pozwolić.

Są jednak takie formy aktywności, które nie są tak inwazyjne jak niektóre. Osoby w podeszłym wieku, jak też te skarżące się na bóle kręgosłupa i stawów powinny spróbować aktywności w wodzie. Ruszanie się w takim środowisku wodnym sprawia, iż nasze organizm jest w mniejszym stopniu obciążany. Nie bez przyczyny tego typu wodne środowisko używane jest chociażby podczas rehabilitacji. Pacjenci czują większą asekurację w wodzie oraz czują się przez to pewniej. Ćwiczenia w basenie na pewno relaksują oraz potrafią rozluźnić całe ciało

kręgosłup

Autor: Michael Dorausch
Źródło: http://www.flickr.com

.

Warto wybierać konkretny sport pod kątem rezultatów, jakie chcielibyśmy osiągnąć. Część osób chce polepszyć swoją gibkość, z tego powodu zapisują się przykładowo na jogę. Niektórzy chcą schudnąć, dlatego uczęszczają na zajęcia z aerobiku. Kolejni natomiast potrzebują odreagować po pracy, dlatego wybierają boks. Sporo osób lubi w czasie ćwiczeń mieć czas, by spokojnie przemyśleć wszelkie kwestie, w takim celu dobre może okazać się bieganie. Podczas długich biegów jest czas bowiem, by zastanowić się nad różnymi rzeczami. Sport również często dopasowujemy do tego, jaki mamy charakter. Jeśli jesteśmy samotnikami, to z pewnością niechętnie wybierzemy się na zajęcia w grupie. Natomiast osoby lubiące kontakt z ludźmi wręcz przeciwnie.Świetnie będą czuły się na tego typu zajęciach. Dlatego dobrze jest wybrać odpowiednią dla nas dyscyplinę sportu także pod takim kątem.

Comments are closed.